• Merhabalar sevgili dostlar, Rabbyte.net olarak kuruluş ve sürdülüş amacımız; Tamamen ücretsiz olarak Veri barındırma (Hosting) sektörü için döküman ve faydalı içerik paylaşmaktır, bu amacımıza giderken tüm dünyadan faydalı dökümanları alıp anlaşılabilir biçimde temizleyip size sunmaktr. Hedefimiz doğrultusunda 2019'dan bu güne kadar sabırla devam etmekteyiz, Siz değerli dostlarımıza Türkçe kaynak üretirken herhangi bir beklentimiz asla olmadı ve olmayacaktır. Saygılar ve sevgilerle....

Zerops ile tanışın — Kalbinde Geliştiricilerin Olduğu Bir Bulut Platformu

Üç yıllık geliştirme sürecinin ardından, Zerops adlı geliştirici öncelikli bulut platformunu kullanıma sunuyoruz . Öncelikle Zerops'u neden yarattığımıza, şu anki durumuna ve geleceği için sahip olduğumuz vizyona kısaca bir göz atalım.

Zerops nedir?​

Zerops, geliştiriciler düşünülerek oluşturulmuş bir uygulama bulut platformudur. Uygulamalarınızı sizin için oluşturur, dağıtır, çalıştırır ve yönetir ve yalnızca geliştirmeye odaklanmanıza olanak tanır. Projenizin ne kadar büyük olduğu, ne kadar hızlı büyüdüğü veya bir geliştirme veya üretim ortamı olup olmadığı önemli değil - biz size yardımcı oluyoruz.

Geliştirici öncelikli, gerçek​

Muhtemelen daha önce "geliştirici dostu" unvanına sahip birçok projeyle karşılaşmışsınızdır. Bizim için geliştiricilere öncelik vermek sadece bir pazarlama başlığı değildir. Geliştiricilerin hayatlarını kolaylaştırmak olan bir numaralı hedefimizin ve vizyonumuzun doğru bir açıklamasıdır. Uygulama boyutu veya karmaşıklığı ne olursa olsun, yerel geliştirmeden üretime uzanan yolculukta size yardımcı olmak için size daha iyi, daha karmaşık ve kararlı uygulamalar yaratma gücü verecek bir platform sağlamak.

Neden ilgilenmelisin?​

Zerops'un üç özelliği sizin için önemli avantajlar sağlar: artımlı otomatik ölçeklendirme, sağlam altyapı ve benzersiz bir fiyatlandırma modeli. Bunları teker teker ayıralım:

Küçük adımlarla otomatik ölçeklendirme​

Zerops, hizmetleri hem yatay olarak, yani kapsayıcı sayısını artırarak ve azaltarak, hem de dikey olarak, yani, kap düzeyinde her bir kaynağı (vCPU, RAM, Disk) bağımsız olarak artırarak ve azaltarak hizmetleri otomatik olarak ölçeklendirebilir. Tüm bunlar 1 vCPU, 0,25 GB RAM ve 0,5 GB kadar küçük artışlarla. Zerops, her hizmeti 1 ila 64 kapsayıcı, 1 ila 400 vCPU, 0,25 ila 300 GB RAM ve 0,5 GB ila 1 TB Disk alanı arasında ölçeklendirebilir.

Otomatik ölçeklendirme işlemi, ister bir veritabanı, ister depolama veya çalışma zamanı olsun, her hizmet için ince ayarlanmıştır, bu nedenle Zerops anlamsız bir şekilde ölçeklenmez, bunun yerine belirli bir hizmet için optimize eder.

Otomatik ölçeklendirme, ister sahne ortamı için kullanılan bir hizmet olsun, ister üretim uygulamanız şu anda en yüksek yükü yaşamıyor olsun, tüm hizmetlerin her zaman yalnızca mümkün olan en düşük kaynakları kullanmasını sağlayan şeydir. Zerops, kolayca bir vCPU'dan yüze gidebilir ve ardından birkaç dakika içinde tekrar bire düşebilir. Böylece kullanmadığınız şeyler için asla ödeme yapmanıza gerek kalmaz.

io--1kAQNj5FrYSqrQ-dw7nZTXVB5esTMS-5nzn_4iM2drHmDLfFPeDcRdszjQJlZDbMipE2aJXiiIwwjj7p6F_N-yNY7uOtqWXwA-l6HO67Yv81Dto7IBx-N2xMDYNKEWDuoz-G00liUmN7cWonydRIMhVuPoSjzK-PbzamCniouXPIeHO79KudpQ

Sağlam proje altyapısı​

Her Zerops projesi, tamamen Zerops tarafından yönetilen temel hizmetleri içerir. Bunlar, her proje için özel bir ağ oluşturmaya, hizmet düzenlemeye, yük dengelemeye, İnternet'ten gelen trafiği yönetmeye ve günlükleri ve istatistikleri depolamaya özen gösterir. Böylece sorunsuz bir Kubernetes kurulumununkine benzer işlevselliğe sahip olursunuz ve tamamen Zerops tarafından yönetilirsiniz.

Bu çekirdek, ister tek bir statik uygulama için bir aşamayı çalıştırmak için ister onlarca mikro hizmet ve veritabanı içeren karmaşık bir üretim uygulamasını çalıştırmak için kullanılsın, her projeyle birlikte oluşturulur, ayrım yapmıyoruz. Her projenin sunabileceğimiz en iyi altyapıya sahip olması için aynı ortamlara sahip olmak en iyisidir.

tsVCS8EBtChi1RdGLejUg3-Q9fTGK4V1m1iJFZQvwLvWwlX7i7yNJXj5rXWcR1ML8Kh8U_IxwNFLnvWYzHjiogO52F_-9OQiqWkaQNrnQX5NEzh9w1jn9qYryKmapXjs13r5vejz7mv6VqS1gdC9cLUyb-DHxi0p2vqdSgWsaopEox3SyNGLyEQAdg

Her şeyi birbirine bağlamak için fiyatlandırma modeli​

Zerops fiyatlandırması, etrafındaki her şey gibi, geliştiriciler düşünülerek yapılır. Geliştirme, sahne, üretim ve hatta her geliştiricinin kendi yerel geliştirmesi için bir ortam gibi ekibinizin ihtiyaç duyduğu kadar çok ortamı çalıştırmak için Zerops kullanmanızı istiyoruz. Uygun fiyatlandırma modelimiz, en iyi geliştirme uygulamalarını sağlamak için tüm ortamları aynı kurulumla çalıştırmanıza olanak tanır.

Zerops, dakikada binlerce istek işleyen bir uygulamaya günde bir kez ziyaret edilen bir uygulama için tamamen aynı şekilde fiyatlandırılır.

264t1YNCSQryOEALh2v81CvPVGKp--EFg9h8JEqzkFQdn2KKkvh-5CLEskvIjn3EtT7iZxnHIxGIJiX5uwDtl6k58vWKMZ8oHl4CDKh54J_HtWEU6wb91GPjzhF6NpsJcZ2Osg7caswpQ48G1UN3VPNGY_TnIXHqkwSefFvgNVblVnehJfOq88sJbA

İlginizi mi çekti? Zerops'u ücretsiz olarak deneyin - 20 $'lık hoşgeldin kredisi ile.

Zerops ve diğer bulut platformları: Neyi hedefliyoruz?​

Arzuladığımız şey, ihtiyaç duyabileceğiniz altyapının karmaşıklığı ne olursa olsun sizin için kullanımı kolay, esnek ve güçlü bir platform. Geliştirmekte olduğunuz hemen hemen her tür uygulama için size iyi hizmet edecek evrensel bir araç. Netlify veya Vercel gibi ön uç uygulamaları için çok uygun bir platform, yönetilen veritabanlarını ve depoları Digital Ocean Uygulama Platformu veya Render gibi modern bulut platformları olarak çalıştırabilme özelliği ve çalışan Kubernetes'ten alacağınız güçlü dahili altyapı ile eksiksiz bir özellik olarak AWS'de, yüksek kullanılabilirlik etkinleştirilerek ve sektördeki en iyi uygulamaları kullanarak.

10qJcJ_jLRpxBzw9ntsBTBY2lJjhJmfqaIDHTTOGuMSmzidQl3kEc5cUsSai5gYcuEcuSLNg8bfLmGVvghnXqvcIXwIFscyu8T09pHVXMGI2sYY2wTPKXWZdJW54Afyra7sXw772lM4GXGbML9YS8FgGKlxHNUQYoiBDUNU-iEjPpeeR-GM-Vplglw

Zerops vizyonu

“Bir dakika, hiçbir platform bunu yapamaz
🤔
” diye düşünüyor olabilirsiniz.​

Daha önümüzde uzun bir yol olduğu kesin. Bununla birlikte, belgelerimiz gibi JAMSTACK uygulamasından kendi barındırdığımız GitLab'ımız için koşucular için kullanılan çıplak Linux kasına kadar çeşitli ortamlarda çok çeşitli projeler için Zerops'u kendimiz kullanıyoruz.

HwbvjFDGMEMsIraKGdw39jtURuUfCFNAujgm2SFa6fJFmGFf2qy6L72ifoz6U6WMVXePXrI3Te8bd0oBzCeca-hlZBnLBwUD-c0q_1u0iO_6QMH2NpZJbtDJCxob5tywSy_CKwGEryvJCVU7QkAc2wKWsnhEsVy8hJ8VVGOB1B3icaX7KcTShr5c2w

Aynı kurulumu diğer platformlarda da oluşturabilir miyiz? Muhtemelen, ancak kurulumu ve kullanımı kesinlikle daha zor olacaktır. Ayrıca daha pahalıya mal olur ve her şeyin doğru yapıldığından emin olmak için çok daha fazla DevOps bilgisi gerektirir.

Peki, bu özellikler geliştirici olarak sizin için ne ifade ediyor?​

Yerel geliştirmeden üretime​

Farklı veritabanlarını, mesaj aracılarını veya nesne depolamayı başlatmak ve bunları yerel olarak çalıştırmak kolay bir iş değildir. Zerops bunları sizin için çalıştırır ve yerel olarak çalışan bir uygulamadan bunlara uzaktan bağlanmanıza olanak tanır. Bu, canlı yayına geçtiğinizde onları tamamen aynı yapılandırmada bulundurmanızı sağlar ve aksi takdirde yerel ortamdan üretime geçerken katlanmak zorunda kalacağınız karmaşık danstan sizi kurtarır. Makinenizden iyi miktarda yük boşaltmak için bonus puanlar.

boyutu ne olursa olsun​

Zerops'u günde onlarca ziyareti olan basit bir JAMSTACK sitesini çalıştırmak için veya düzinelerce mikro hizmet ve veri tabanı içeren karmaşık bir altyapıyı çalıştırmak için kullanmanız fark etmez. Her ikisini de yapmak eşit derecede kolay, her zaman uygun fiyatlı ve arka planda aynı birinci sınıf proje altyapısı kurulumunu kullanmak, istisnasız.

Otomatik ölçeklendirme ve fiyatlandırma modelinin geliştiriciye sağladığı avantajların yanı sıra Zerops, kod olarak altyapı, yerleşik VPN'li CLI, yerleşik kaydedici hizmeti, benzersiz özel IPv4 ve IPv6 adresleriyle kolay genel yönlendirme yönetimi, yerleşik mevcut CI/CD'ye kolayca entegre edilebilen veya bağımsız ve yerleşik bir güvenlik duvarı olarak kullanılabilen esnek oluşturma ve dağıtma işlem hattı. Ve bu sadece başlangıç, yolda daha birçok özellik geliyor.

9yHdBbT6Z3R1OYvUIN05qol9Ek4JHp2butbb55Hqc7YJNRnvSIlQlm-DojKMobo4Ub-cRMwEifW8dP6Q_uq_vjCMceOMU7IaHpyVnZq3hVThZ7SebNlRAPqqs2UXPyGShz3QnwOIZ8r_tHRQOwcJnnQ3wtjHM3nMWWNtpmKs0q-K8ZahBZJWxVITuQ

Zerops hakkında daha fazla bilgi
 
Geri
Üst