• Merhabalar sevgili dostlar, Rabbyte.net olarak kuruluş ve sürdülüş amacımız; Tamamen ücretsiz olarak Veri barındırma (Hosting) sektörü için döküman ve faydalı içerik paylaşmaktır, bu amacımıza giderken tüm dünyadan faydalı dökümanları alıp anlaşılabilir biçimde temizleyip size sunmaktr. Hedefimiz doğrultusunda 2019'dan bu güne kadar sabırla devam etmekteyiz, Siz değerli dostlarımıza Türkçe kaynak üretirken herhangi bir beklentimiz asla olmadı ve olmayacaktır. Saygılar ve sevgilerle....

WordPress 6.0 Bug Fix

Ekli dosyayı görüntüle 2

Uzun zamandır beklenen WordPress 6.0 güncellemesi geldi, ancak her şey yolunda değil. Günlüklerimi dolduran PHP hata mesajlarını düzelteceğini umarak bu güncellemeyi bekliyordum. Sayfa başına on dokuz kullanımdan kaldırılmış hata.
Yükseltmeyi bugün yaptım ve bu hatalardan on tanesi gitti, ancak dokuzu kaldı. İyi iş çocuklar. Neyse ki ve şaşırtıcı bir şekilde, aslında dokuz kez meydana gelen tek bir hatadır. Hatalı kod, wp-includes/formatting.php 2772 satırındadır.

Kod:
function untrailingslashit( $string ) {
        return rtrim( $string, '/\\' );
}

Artık izin verilmeyen boş bir dize geçiriliyor. Asıl sorun, dize boşsa bunun çağrılmaması gerektiği gibi görünüyor, ancak nedenini bulmak için zamanım yok, bu yüzden belirtiye bir bandaj koydum. Dize boşsa rtrim()’den kaçınmak için kod ekledim.

Kod:
function untrailingslashit( $string ) {
    if(is_null($string)){
        return $string;
    } else {
        return rtrim( $string, '/\\' );
    }
}

Bu, hata mesajlarıyla ilgilenir.

WordPress’in, hata mesajları olmaması gibi temelleri göz ardı ederken ürünlerini daha karmaşık hale getirmekle daha fazla ilgilenmesi beni gerçekten rahatsız ediyor.

Thanks ;)Tom Flanders