• Türkiyenin ilk ve tek Web Hosting Frumuna Hoşgeldiniz, Web sitemizde Tüm üye ve ziyaretçilere açık olarak hiç bir beklenti olmaksızın Hosting, Domain, Server vb konularda Döküman paylaşımı yapmaktayız, Desteklemek ve aramıza katılmak için kayıt olmanızı tavziye ederiz :)

VPS HOSTİNG NEDIR?

Slaweally

Administrator
Yönetici
Katılım
3 Eki 2022
Mesajlar
160
Tepkime puanı
25
Yaş
32
URL
alicomez.com

VPS HOSTİNG NEDIR?​

VPS hosting, Sanal Özel Sunucular kullanan bir web hosting türüdür. Web siteleri aynı fiziksel makinede barındırılsa da VPS, her web sitesinin sanki her biri kendi ayrı makinesindeymiş gibi tamamen bağımsız olmasını sağlar.

VPS NASIL ÇALIŞIR?​

VPS'nin nasıl çalıştığını görselleştirmenin en kolay yolu apartman analojisini kullanmaktır. Makinedeki her sanal sunucu veya "kapsayıcı" bir apartman dairesi gibidir. Tıpkı kendi paketinizi diğerlerini etkilemeden yenileyebileceğiniz gibi, makinedeki diğer kapları etkilemeden istediğiniz herhangi bir yazılımı yükleyebilir veya kendi kapsayıcınızı yeniden başlatabilirsiniz.
Paylaşılan bir barındırma sunucusunda, bir web sitesindeki sorunlar, tüm sunucunun çökmesine neden olarak, o sunucudaki diğer tüm web sitelerinin de onunla birlikte çökmesine neden olabilir. Bu bir VPS makinesinde olmaz çünkü yalnızca sorunlu konteyner düşer, ancak diğer konteynerler etkilenmez.
Benzer şekilde, paylaşılan bir barındırma ortamındaki bazı yüksek trafik web siteleri, sunucunun tüm kaynaklarını kullanabilir ve bu nedenle, o sunucudaki diğer web sitelerine erişilemez hale gelebilir. Her konteyner yalnızca kendisine tahsis edilen kaynakları kullanabileceğinden, bu bir VPS makinesinde olmaz.

NEDEN VPS BARINDIRMA KULLANMALISINIZ?​

VPS harikadır çünkü güzel bir şekilde devreye girer ve paylaşılan barındırma ile özel barındırma hizmetleri arasındaki boşluğu doldurur. VPS, size özel bir barındırma hizmetinin bağımsızlığını ve esnekliğini verecektir, ancak bunun bedeli yüksek kaliteli bir paylaşımlı barındırma hizmetidir.
Web siteleri paylaşımlı barındırma hizmetini aşmış ancak özel bir sunucuya parası yetmeyen kullanıcılar için, VPS barındırma en iyi çözüm olabilir.
 
Üst Alt