• Türkiyenin ilk ve tek Web Hosting Frumuna Hoşgeldiniz, Web sitemizde Tüm üye ve ziyaretçilere açık olarak hiç bir beklenti olmaksızın Hosting, Domain, Server vb konularda Döküman paylaşımı yapmaktayız, Desteklemek ve aramıza katılmak için kayıt olmanızı tavziye ederiz :)

ÜCRETSIZ WEB HOSTING HAKKINDA SORULAR

Slaweally

Administrator
Yönetici
Katılım
3 Eki 2022
Mesajlar
160
Tepkime puanı
25
Yaş
32
URL
alicomez.com

ÜCRETSIZ WEB HOSTING HAKKINDA SORULAR​

Tüm web sitelerinin bir web barındırıcısına ihtiyacı vardır. Bir web barındırma planı, web dosyalarınızı saklayabileceğiniz ve tüm verileri dünyayla paylaşabileceğiniz bir web sunucusuna erişmenizi sağlar.
Piyasada birçok farklı web barındırma planı vardır ve bunlardan biri ücretsiz web barındırma seçeneğidir. İşte ücretsiz web barındırma hakkında bazı yaygın sorular.

ÜCRETSIZ WEB HOSTING - GERÇEKTEN ÜCRETSIZ MI?​

Evet, birçok farklı şirket hiçbir ücret ödemeden ücretsiz web barındırma hizmetleri sunmaktadır. Bununla birlikte, yaygın bir aksilik, bu ücretsiz web barındırma planlarının çoğunun web siteniz için ihtiyacınız olan yeterli özellikleri sunmaması ve/veya çoğunun sizi web sitenize reklam yerleştirmeye zorlamasıdır.

ÜCRETSIZ WEB BARINDIRMA ILE NE YAPABILIRIM?​

Sunucu kaynaklarının miktarıyla sınırlı olmanız dışında, normal bir web barındırma planıyla yapacağınız hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz. PHP programlama, MySQL veritabanları, CGI betikleri ve FTP gibi ortak özelliklerin kullanılamayabilir.
Aylık bant genişliği tahsisiniz de sınırlı olabilir - web'inizin çok sayıda ziyaretçisi varsa, daha fazla bant genişliği gerektirecektir. Bunun zorlayıcı yanı, hiç beklemediğiniz bir anda trafik artışları yaşayabilmeniz ve ani bir kaynak kıtlığıyla baş başa kalabilmenizdir. Trafik önemliyse, ücretsiz web barındırma planınızın mevcut ve gelecekteki trafik gereksinimlerinizi desteklemek için yeterli bant genişliğine sahip olduğundan emin olun.

TÜM ÜCRETSIZ WEB BARINDIRMA SAĞLAYICILARI REKLAMLARI ZORUNLU KILAR MI?​

Ücretsiz web barındırma sağlayıcılarının tümü olmasa da çoğu, ücretsiz web barındırma hizmetleri karşılığında sizi web sitenize pop-up'lar, arka planda açılır pencereler, üçüncü taraf banner reklamları ve diğer rahatsız edici öğeler yerleştirmeye zorlar. Çoğu zaman, bu reklamları kaldırmanın tek yolu ücretli bir plana geçmektir.

ÜCRETSIZ WEB BARINDIRMA PLANIMI YÜKSELTEBILIR MIYIM?​

Ücretsiz web barındırma planlarının en iyi yönlerinden biri, çoğu web barındırma sağlayıcısının ücretsiz planınızı daha kapsamlı bir ücretli plana yükseltmenize izin vermesidir. Suları test etmenin (veya bir web barındırma sağlayıcısını örneklemenin) bir yolunu arıyorsanız, yükseltme seçeneği veya daha iyisi sorunsuz bir geçiş sunan bir şirketle ücretsiz web barındırma hizmetini düşünebilirsiniz.

NE TÜR BIR MÜŞTERI DESTEĞI BEKLEMELIYIM?​

Ücretsiz web barındırma hizmetlerinin en büyük dezavantajlarından biri destek eksikliği olmuştur. Sanki bazı firmalar ücretsiz hizmet verebilmek için çeşitli alanlarda maliyetleri kısıyorlar. Destek çok önemlidir ve hiçbir ek ücret ödemeden sağlanmalıdır.
 
Üst Alt