• Türkiyenin ilk ve tek Web Hosting Frumuna Hoşgeldiniz, Web sitemizde Tüm üye ve ziyaretçilere açık olarak hiç bir beklenti olmaksızın Hosting, Domain, Server vb konularda Döküman paylaşımı yapmaktayız, Desteklemek ve aramıza katılmak için kayıt olmanızı tavziye ederiz :)

ÜCRETSIZ HOSTİNG TEMEL ÖZELLIKLERI

Slaweally

Administrator
Yönetici
Katılım
3 Eki 2022
Mesajlar
160
Tepkime puanı
25
Yaş
32
URL
alicomez.com

ÜCRETSIZ WEB BARINDIRMANIN TEMEL ÖZELLIKLERI​

Ücretsiz bir web barındırma çözümü aramak, zorunlu bir karardır. Güvenilir bir web barındırıcısı belirlemeye çalışmak, özellikle günümüzde mevcut olan pek çok hizmet sağlayıcı ve seçenekle göz korkutucu bir görev olabilir. Özellik sayfalarını ve vaatleri ekleyin, görev çok daha korkutucu olabilir.
Ama olmak zorunda değil. İyi bir ücretsiz web barındırma sağlayıcısının sunması gereken en yaygın özelliklerden bazılarına bir göz atalım:

DISK ALANI VE BANT GENIŞLIĞI​

Disk alanı, ücretsiz web barındırma sağlayıcısı tarafından size atanan depolama alanı miktarını ifade eder. Bu alan, web siteniz için kullandığınız metin, resim, ses vb. dosyaları içeren web sitesi dosyalarınızı depolamak için kullanılacaktır.
Bant genişliği, web sitenize erişmesine ve web sitenizden ayrılmasına izin verilen trafik miktarını ifade eder. Erişim, bir ziyaretçinin tarayıcısında web sitenizin adını her yazışı anlamına gelir. Ayrılmak, bir ziyaretçinin web sitenizden bir fotoğraf görüntülemek, bir ses klibi dinlemek veya bir dosya indirmek olsun, her şey aldığı anlamına gelir.
Örneğin, web sitenizde çok fazla grafik varsa (yani fotoğraflar), daha yüksek depolama ve daha fazla bant genişliğine ihtiyacınız olacaktır.

WEB SITESI OLUŞTURUCU VE FTP​

Bu sizin ilk web sitenizse ve komut dosyası oluşturma deneyiminiz sınırlıysa veya hiç yoksa, yalnızca bir şablon seçip kendi metin ve resimlerinizi ekleyerek web sitenizi oluşturabileceğiniz ücretsiz bir web sitesi oluşturma uygulaması sunan ücretsiz bir web barındırma sağlayıcısı arayın.
FTP, Dosya Aktarım Protokolü anlamına gelir. Web sitesi dosyalarınızı bilgisayarınızdan ücretsiz web barındırma sunucunuza veya tam tersine aktarmak için kullanılan protokoldür. Bu, tamamlanmış web sitesi dosyalarınızı (resimler ve diğer multimedya dosyaları dahil) bilgisayarınızdan servis sağlayıcınızın sunucusuna yüklemenizi sağlar. Ayrıca dosyalarınızı web barındırma sunucunuzdan bilgisayarınıza geri indirmenize de olanak tanır. İyi bir ücretsiz web barındırma sağlayıcısı, 7/24 sınırsız FTP erişimi sunmalıdır.

E-POSTA​

Evet, ücretsiz web barındırma sağlayıcınız, @alaniniz.com e-posta hesaplarını kurabilmeniz için size e-posta hizmetleri sağlamalıdır. Bir web posta arabirimine ek olarak (böylece web tarayıcınızı kullanarak oturum açabilir ve e-postalarınızı yönetebilirsiniz), mobil cihazlarınızı kullanarak @alaniniz.com e-postalarınızı ayarlayabilmeniz ve bunlara erişebilmeniz için e-posta hizmetinde POP3 ve SMTP erişimi de bulunmalıdır.

DESTEK VE ÇALIŞMA SÜRESI​

Her zaman ücretsiz, güvenilir telefon ve e-posta desteği olan ücretsiz bir web barındırma hizmeti seçmelisiniz.
Hiçbir ev sahibi %100 garantili bir çalışma süresi sunamasa da (şehirdeki elektrik kesintisi gibi kontrolleri dışındaki sorunları düşünün), web sitesi ve e-posta kapalı kalma süresini en aza indirmek için "her ihtimale karşı" önlemler sağlamalıdırlar. Bu önlemler arasında 7/24 sunucu ve ağ izleme, yedekli donanım ve ağ yapılandırmaları ve yerinde yedek güç kaynağı yer alabilir. Bunların teknik ayrıntılarını tam olarak anlayamasanız da, ücretsiz web barındırma sağlayıcınızın web sitelerinde bir yerde listelenip listelenmediğine bakın. Değilse, onlara sorun.

FIYATLANDIRMA​

Ücretsiz bir web barındırma sağlayıcısı arıyorsanız, yukarıda listelenen tüm temel özellikler için kesinlikle hiçbir ödeme yapmayı beklememelisiniz. Afiş reklamlarla fiyatlandırmadan taviz vermek zorunda kalmamalısınız. Web sitenizde reklamları zorlayan herhangi bir ücretsiz web barındırma sağlayıcısı hayır-hayırdır.
 
Üst Alt