Sanal sunucu kurulumu ve fatura kesme nasil yapmaliyim.

geldeoynama

Daimi Üye
Reaksiyonlar
3
Merhaba R10 ailesi,

Ufaktan islerlerine websitesi yapiyorum ve bazi websitelerini kendim host yapmak istiyorum. Digital ocean dan sanal sunucu aldim.

Ufak capli sorularim olacak. bilgisi olan ve yardimci olacak arkadaslar sizi seviyorum
smile.png

1) Anladigim kadariyla birden fazla websitesini ayni ip de barindirmak icin sanal host kurmak lazim.
2) Direk digitalocean marketplace'den hazir gelen apache php tarzi paketlerini mi kursam yoksa bi tek isletim sistemini kurup sonra teker teker lazim olan paketleri shell'den mi kurmami oneririsiniz?
3) Apache, ngnix ve OpenLiteSpeed. hangisini tercih etmeliyim. genellikle wordpress olacak siteler.
4) WHMCH fatura kesme sistemi yerine bedava fatura kesme olayi varmi ? suan cok musteri olamdigi icin Cpanel ve Whmh almak istemiyorum acikcasi. Bide bosa sistemi yorar ilk etapta.

5) Server yonetimi cok mu zor ? yani kurduktan sonra hergun sorun cikiyormu ?

Daha once okulda Redhat Linux isletim sitemi dersi aldim. Shell yabanci degilim.

DeadWarrior

Aktif Üye
Reaksiyonlar
1
Teker Teker paketleri kurun hocam neyin eksik olduğunu o şekil daha rahat anlarsınız

Slaweally

⚝ Executive Assistant ⚝
Reaksiyonlar
92
Web sitesi
alicomez.com
Billing için free sistemler var boxbilling gibi bakabilirsin.
Sunucuya kontrol paneli kurman iş kolaylığı için iyi olur. Ücretsiz olanlara bakabilirsin ispconfig vesta cyberpanel gibi.