• Türkiyenin ilk ve tek Web Hosting Frumuna Hoşgeldiniz, Web sitemizde Tüm üye ve ziyaretçilere açık olarak hiç bir beklenti olmaksızın Hosting, Domain, Server vb konularda Döküman paylaşımı yapmaktayız, Desteklemek ve aramıza katılmak için kayıt olmanızı tavziye ederiz :)

RESELLER HOSTİNG NEDIR?

Slaweally

Administrator
Yönetici
Katılım
3 Eki 2022
Mesajlar
160
Tepkime puanı
25
Yaş
32
URL
alicomez.com

RESELLER HOSTİNG NEDIR?​

Birçok web barındırma firması bayi barındırma hizmeti sunmaktadır. Bayi barındırmada, bayi barındırma hizmetinin hesap sahibi aldığı disk alanı ve bant genişliğinin bir kısmını diğer son kullanıcılara kiralar. Bu nedenle, hesap sahibi, bu son kullanıcılar için bir barındırma hizmeti sağlayıcısı gibidir.
Bayi hosting paketlerinin çoğunda son kullanıcılara bireysel kontrol panelleri sunulmaktadır. Ancak, bayi barındırma hizmetinin son kullanıcıları, diğer müşterilerin yerleşik web barındırma firmalarından aldığı düzeyde teknik desteğe sahip olmayabilir. Bunun nedeni, bayi barındırma hizmetlerinin hesap sahiplerinin kapsamlı web barındırma bilgisine sahip olmalarının gerekmemesidir. Aslında, bayi barındırma hesap sahiplerinin çoğu, deneyimli web yöneticileri yerine barındırma işini başlatan girişimcilerdir.

LEHTE VE ALEYHTE OLANLAR​

Bayi hostingin en büyük avantajı kesinlikle fiyattır. Bayi barındırma planlarının çoğu nispeten ucuzdur, belki ayda birkaç dolar. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, yerleşik web barındırma şirketlerinin aksine, satıcılar güvenilir teknik destek sağlayamayabilir.

ÇÖZÜM​

Bayi barındırma, kendi işini kuran girişimciler için iyidir. Sınırlı başlangıç maliyeti ile nispeten düşük riskli bir yatırımdır.
Deneyimli bir web yöneticisiyseniz, son kullanıcılar için bayi barındırma iyidir. Bayi web barındırmanın düşük maliyetlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Öte yandan, barındırma ve programlama konusunda yeniyseniz, bayi barındırma sizin için en iyi seçenek olmayabilir. Sorunlarla karşılaşırsanız, sorunları sizin yerinize gidermek için yerleşik web barındırma şirketlerinden kesinlikle bazı becerikli teknik desteğe ihtiyacınız olacaktır. Bazen, normal web barındırma ile bayi web barındırma arasındaki fiyat farkı o kadar önemli olmayabilir.
 
Üst Alt