Rapid SSL Sertifikası ve RapidSSL Wildcard Certificate farki nedir ?

Caparist

İçerik Yöneticisi
Katılım
17 Ağu 2020
Mesajlar
61
Reaksiyonlar
14
Puanları
8
Üyelik
Kişisel
Merhaba arkadaslar, bu gun her sitede olmasi gereken SSL konusunda bir kisma dikkat cekmek istedim. Aldigimiz alan adlarina hosting paketi alirken dikkat etmemiz gereken kisimlardan bir tanesi de SSL paketinin kapsami olmali. Bunu iki ayni SSL ile orneklendirelim.

Rapid SSL Sertifikası

Rapid SSL sertifikası
, Symantec firması güvencesiyle satılan en ucuz ssl sertifikasıdır. Rapid SSL belgesiz olarak sağlanmaktadır. Rapid SSL Türkiye'de en fazla kullanılan ssl sertifikalarından birisidir. Başta kişisel siteler, web portallar ve prestij gerektirmeyen diğer web siteleri tarafından satın alınmaktadır.

Rapid SSL Wildcard Sertifika

RapidSSL Wilcard SSL
*.rabbyte.net şeklinde sınırsız sayıda alt domain için güvenli veri iletişimi ihtiyacınızı karşılamak üzere üretilmiştir. Örneğin bir wildcard sertifika ile www.rabbyte.net, reseller1.rabbyte.net, reseller2.rabbyte.net, mail.rabbyte.net adreslerinin hepsinin korunması mümkündür.

Yukarida tanimlar yer almaktadir. Eger sizin bir blog siteniz var ise ve bir SSL sertifikasina ihtiyaciniz var o zaman Rapid SSL Sertifikasi isinizi gorur. Hayir sizin siteniz koklu bir site ise ve alt alan adlari yer aliyorsa o zaman Rapid SSL Wildcard Sertifikasi temin etmelisiniz. Rapid SSL kurulumu icin belge gerekmez. Rapid SSL Wildcard sertifikaları "Equifax Secure Global eBusiness CA-1" Sertifika Otoritesi Kök sertifikası özel keyi ile imzalanmaktadır. Bu sertifika tek kök sertifikadır.
 

Articles statistics

Kategoriler
5
Articles
22
Series
0
Görüntüleme
78,314
Yorumlar
6
Ratings
14
Reviews
3

⚝ Sunucu Sponsoru ⚝


Üst