• Merhabalar sevgili dostlar, Rabbyte.net olarak kuruluş ve sürdülüş amacımız; Tamamen ücretsiz olarak Veri barındırma (Hosting) sektörü için döküman ve faydalı içerik paylaşmaktır, bu amacımıza giderken tüm dünyadan faydalı dökümanları alıp anlaşılabilir biçimde temizleyip size sunmaktr. Hedefimiz doğrultusunda 2019'dan bu güne kadar sabırla devam etmekteyiz, Siz değerli dostlarımıza Türkçe kaynak üretirken herhangi bir beklentimiz asla olmadı ve olmayacaktır. Saygılar ve sevgilerle....

Plesk'te yandex mail ayarları

Plesk panel üzerinde yandex mail mx ayarları nasıl yapılır? Sorusunun cevabını ilgili makalemizde anlatıyoruz. Öncelikle, birçok kullanıcı mail gönderiminde spam ip sorunu ile baş başa kalmakta ve mail sunucusuna ilave ek para ödemesi yapmak istememektedir. Bu nedenle kişilerin gözdeleri outlook ve yandex mail olmaktadır. Plesk panel üzerinde yandex maile nasıl yönlendirme veririz? Maillerimiz nasıl yandex üzerinde ki posta kutusuna düşer ve oradan gönderir?

Öncelikle ilgili plesk sunucunda ki hostingimizin arayüzüne giriş sağlıyoruz;

image-23-1024x357.png

İlgili resimde göründüğü üzere “DNS Ayarları” bölümüne erişim sağlıyoruz.

image-24-1024x43.png

Bu şekilde (MX) kayıtlı bölümü buluyoruz. Muhtemelen yanında mail. ile başlayan bir içerik olacaktır, düzenlemek için bu kayıtın üzerine tıklıyoruz ve düzenleme ekranı geliyor.

image-25-1024x376.png

İşlemleri bu şekilde doldurarak maillerinizin yandex mail üzerinden dönmesini sağlayabilirsiniz. Eğer DNS Ayarları bölümünde “MX” olarak bulunan 2 adet kayıt var ise Yandex için olanın haricinde ki veriyi siliniz yoksa mailler bir sunucuya gelir bir yandexe gelir karışır.

Daha sonra DNS Ayarları bölümüne gelerek, aşağıda ki ilgili alandan güncelle butonuna tıklayınız.

image-26-1024x183.png

Yandex mail yönlendirme işlemleri bu şekilde tamamlanmaktadır.

Kaynak: https://blog.bogahost.com/plesk-panel-yandex-mail-ayarlari-ve-mx-kayitlari
 
Geri
Üst