Özel sunucu donanımı önerileri

• Konbuyu başlatan ayzhu
  • Başlangıç tarihi
A

ayzhu

Guest
My DC (New Continuum, bu arada çok cana yakın personel ile harika bir DC, Chicago banliyölerinde bir DC'ye ihtiyacınız varsa şiddetle tavsiye edilir) bana 2012'den beri orada olan sunucumun güç olduğunda LED yanmadan tamamen öldüğünü bildirdi. düğmelerine basılır. Tesadüfen OVH Strasburg'dan kiraladığım başka bir sunucu var, bu yüzden gerçekten harika bir zamanlama ...

Keder bir yana, sanırım şimdi başka bir sunucu donanımı için isteksiz bir alıcı oluyorum.

Henüz ölmüş olan sunucu, tek bir INTEL XEON E5504 CPU ve 4x320GB HDD'li RAID10'a sahip bir HP DL160 G6 idi, DC ile yaptığım sözleşme 1U rafa monte ve 1amp güç içindir. Sunucuda yüklü 5-6 VMWare VM (Windows Server 2008 ve Debian arasındaki karışım) var ve yalnızca kişisel kullanımım için (Python / MS-SQL / MySQL karışımı), derin öğrenme veya çılgın veri yok. Yükseltmeyi seçebilirsem, 1amp altında tutarken daha hızlı bir CPU'ya (ve tabii ki daha büyük disk alanına) yükseltmek isterim.

Bütçem 700 USD civarında (9 yıl önce bu kadar ödediğim için). Son 9 yıldır sunucu donanım özelliklerini takip etmedim (bu benim ve tek sahip olduğum sunucum, diğerlerinin tümü kiralanmış), bu yüzden oldukça bilgisiz görünüyorsam şimdiden özür dilerim.

Yukarıdakilerin tümü göz önüne alındığında, WHT'deki bilge kişiler için sorularım:

1. Bütçemle ve mevcut hizmet seviyemle (1U ve 1amp güç) alabileceğim örnek bir "modern" donanım özelliği nedir? Önereceğiniz marka / model var mı? Elim ücretsiz olduğu için parçaları ayrı ayrı satın alabilir ve DC'ye de gönderebilirim, ancak ideal olarak daha önce sahip olduğum HP gibi önceden oluşturulmuş bir sunucu almayı tercih ederim.

2. Ölü sunucunun en azından bir bölümünde vahşi bir değer var mı (CPU / RAM vb., Sorunun muhtemelen sadece kızarmış bir anakart veya PSU olduğundan şüpheleniyorum, ancak DC'ye göndermek için başka bir PSU satın almam gerekip gerekmediğinden emin değilim) iyilik için fırlatıp atmaktan daha mı?

Sunucuyu ABD'de satın almayı tercih ettiğimi (ideal olarak Chicago'ya yakın konumdadır) söylemeyi unuttum, böylece nakliye için 1000 dolar ödemem ve 5 ay beklemem gerekmiyor (özellikle bu yıl göz önüne alındığında), biliyorum (veya en azından eskiden Avrupa'dan daha iyi fırsatlar vardı) ama bu benim için biraz fazla uzak.

Elbette, herhangi bir öneri varsa, sunucunun ölümden geri getirilip getirilemeyeceğini görmeye çalışmanız gerekebilir, lütfen nazikçe paylaşın. Şu anda hiçbir LED ışığı yanmıyor.

Herkesin yardımı için şimdiden teşekkürler!

Articles statistics

Kategoriler
5
Articles
24
Series
0
Görüntüleme
80,518
Yorumlar
6
Ratings