Hosting şirketimi satayım mı ?

AxiTec

Member
Reaksiyonlar
0
Hosting Firma
vultr
Merhaba arkadaşlar, 2 yıl önce bir hosting resseler şirketi kurdum ve her şey iyi ve çok başarılı çalışıyor, bu yüzden başka bir hosting şirketi kurmayı düşündüm, son 4 ayda iyi reklam stratejileriyle bir tane kurdum (google indeksleme / sosyal medya sayfalar / blog ...).
Bu şirkette 3 hafta çalıştıktan sonra ilk şirketimde çalışan yeni 11 müşteri ediniyorum ve iş iki katına çıktı Günde sadece 3 saatten daha fazla uyuyamadım, çok fazla geriliyorum bu kadar işi nasıl halledebileceğimi bilmiyorum.
Yeni şirketi satmak veya yeni insanları işe almak arasında kaldım işe aldığım insanların da bu işi ne kadar iyi yürütebileceğini bilmiyorum ne yapmamı önerirsiniz

Slaweally

⚝ ✔ ⚝
Reaksiyonlar
34
Web sitesi
alicomez.com
Web barındırma işimi yıllarca tek kişilik bir işletme olarak yürüttüm, bu yüzden yapılabilir, sadece bir iş / yaşam dengesi kurmanız gerekir.

1) Kendi başınızaysanız yalnızca 1 web barındırma işini çalıştırın.

2) WHMCS gibi otomatik bir sistem edinin ve onu doğru şekilde yapılandırın (bu, müşterilerin sizin hazır olmanıza gerek kalmadan sipariş verebileceği anlamına gelir).

3) Kapsamlı bir Bilgi Bankası oluşturun veya sipariş edin ve bunu kullanıma sunun.

4) 7/24 desteğin, 7/24 ulaşılabilir olmanız gerektiği anlamına geldiğini unutun, KB'niz olduğu sürece, 7/24 bir destek formu sağlarsınız.

5) Müşterilerinize, işletmeyi yürüten tek kişi olduğunuzu söyleyin ve ** AM ile ** PM arasında müsait olacağınızı, ancak başka ne yaptığınıza bağlı olarak bu saatlerin dışında müsait olabileceğinizi söyleyin. İş istasyonunuzda değilken mesajlar alabilmeniz için size e-posta göndermelerini veya mesaj göndermelerini söyleyin.

6) Her zaman esnek olun, yani sabah 8 ile akşam 11 arasında müsait olduğunuzu söylüyorsunuz ve bir müşteriniz bir sorunla 22: 50'de sizinle iletişime geçiyorsunuz, 10 dakika içinde kapatacağınızı söylemeyin, çözülene kadar müşteriyle kalın ya da karmaşık bir sorunsa, o zaman sabah ilk

iş olarak ona bakacağınızı söyleyin Barındırma işinde o zaman uykusuz geceler geçireceksiniz (işle birlikte geliyor), fazla uykuya ihtiyacım olmadığı için benim için idealdi.

Ev sahibi olarak ilk günlerimde, bir müşteri için bir sorun üzerinde çalışırken 3 tam gün hiç uyumadan gittiğimi hatırlıyorum.

AxiTec

Member
Reaksiyonlar
0
Hosting Firma
vultr
Her ikisini tek şirket altında toplamak nasıl olur