Haber Hosting.COM.TR verileri sızdırılmış

Caparist

İçerik Yöneticisi
Reaksiyonlar
14
Yabanci forum sitesinde konusu acilmis ve verilerin paylasimi yapilmis.

Sızdırıldığı iddia edilen veriler arasında
  • Kimlik Resimleri
  • İmzalı Sözleşmeler
  • Telefon Numaraları
  • E-posta Adresleri
  • Kredi Kartları
  • Adresler
  • Kullanıcılar ve Şifreler
  • Sunucular, alan adları ve hosting bilgileri
Not : Yabanci forum site adresi konu linki olarak birakilmistir, sadece bilgi amacli eklenmistir.

R10 sitesinde Hosting.com.tr yetkilisi aciklama yapmis.

Hostingcomtr
Merhaba,

Tüm forum üyelerine öncelikle böyle bir üzücü habere konu olduğumuz için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Veriler 27 Aralık 2020 'de sızdırılmış ve henüz yayınlandı. Bu süre içerisinde Mart ayı başında tüm FTP ve cPanel şifrelerini güçlendirmek için değiştirmiştik. Müşteri şifreleri veya özel alanlar ise SMS doğrulaması ile çalışmaktadır. Kredi kartı verisi sızdırıldığı iddiası doğru görünmüyor ama konuyu inceliyoruz. İşimizin arkasındayız ve müşterilerimizi korumak adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırız ve yapıyoruz. Müşteri olarak öncelikle yapılması gereken ilave önlemler şunlar olabilir. Şifreler her ne kadar şifrelenmiş durumda olsa da komplex karmaşık şifre kullanın ve cPanel/Pesk şifrenizi bir kez değiştirin.

Açığın şubat ayında yayınlanan WHMCS kritik güvenlik yamasından kaynaklandığını düşünüyoruz.

https://blog.whmcs.com/133679/securi...ate-2021-02-26

Uzun vadede ilgili yazılım ile olan çalışmamızı sonlandırıp alternatif ve şirketimize özel bir alt yapı kurmayı planlıyoruz. Güvenlik danışmanlığı veren bir şirket şuan tüm alt yapımızı inceliyor ve henüz bir güvenlik sorunu tespit edilememiştir. Hosting sunucularımızda bir hareket, olağan dışı bir aktiviteye rastlanmadığı gibi tüm alanlarda ekip olarak incelememiz sürmektedir. Tüm sunucularımızın SYSLOG'ları uzak bir sunucuda depolanıyor. Tüm alt yapımız her gece Turkcell sonrasında ise TTNET veri merkezindeki depolama alanlarımıza yedekleniyor. Sitelerinizin güvende olduğundan, yedekleri olduğundan yedeklerin yedekleri olduğundan emin olabilirsiniz.

Şirket avukatlarımız KVKK için gerekli girişimlere başladılar. USOM 'da konudan haberdar edildi ve devletin bu konudaki birimleri ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz.

Fatih Gülsuyu
Hosting.com.tr Sistem Yöneticisi
1625945287094.png

1625945147671.png

ReDD

Active member
Reaksiyonlar
8
Hosting Firma
qtechservers
hahahahah :))) geçmiş olsun benim de kimlik elden ele geziyordur

Caparist

İçerik Yöneticisi
Reaksiyonlar
14
hahahahah :))) geçmiş olsun benim de kimlik elden ele geziyordur
Kotu tarafi ise yabanci forumda paylasima dusmeseydi firma aciklama dahi yapmayacakti. Paylasim sonrasi firma olayi kabul etti ve calisiyoruz demeyle yetindi.

ReDD

Active member
Reaksiyonlar
8
Hosting Firma
qtechservers
Kotu tarafi ise yabanci forumda paylasima dusmeseydi firma aciklama dahi yapmayacakti. Paylasim sonrasi firma olayi kabul etti ve calisiyoruz demeyle yetindi.
acaba neye çalışıyor çok merak ediyorum? benim veriler gittikten sonra ne gibi çalışma olacak D:SAD:AS:DsDSD.aSD:

Caparist

İçerik Yöneticisi
Reaksiyonlar
14
acaba neye çalışıyor çok merak ediyorum? benim veriler gittikten sonra ne gibi çalışma olacak D:SAD:AS:DsDSD.aSD:
Verileri daha iyi pazarlama uzerine calisiyorlardir :D Yetkili arkadas aciklamasina gore anlasamamislar, anlasabilselermis cekemedikleri veriyide kendileri gonderecekmis.

ReDD

Active member
Reaksiyonlar
8
Hosting Firma
qtechservers
Verileri daha iyi pazarlama uzerine calisiyorlardir :D Yetkili arkadas aciklamasina gore anlasamamislar, anlasabilselermis cekemedikleri veriyide kendileri gonderecekmis.
hahahahah mesajı görürlerse seninle anlaşırlar bak silivri soğuktur AD:SdAS:D

Slaweally

⚝ ✔ ⚝
Reaksiyonlar
48
Web sitesi
alicomez.com
Zor bir süreç, firma ayrı müşteri ayrı zarar gördü.

Wpuzman

Member
Reaksiyonlar
5
Hosting Firma
Güzelhost
çok kötü olmuş benimde üyeliğim vardı ama aktif değil galiba bayadır çalışmadım onlarla yıllar önce bir host almıştım.

Articles statistics

Kategoriler
5
Articles
22
Series
0
Görüntüleme
78,314
Yorumlar
6
Ratings