• Merhabalar sevgili dostlar, Rabbyte.net olarak kuruluş ve sürdülüş amacımız; Tamamen ücretsiz olarak Veri barındırma (Hosting) sektörü için döküman ve faydalı içerik paylaşmaktır, bu amacımıza giderken tüm dünyadan faydalı dökümanları alıp anlaşılabilir biçimde temizleyip size sunmaktr. Hedefimiz doğrultusunda 2019'dan bu güne kadar sabırla devam etmekteyiz, Siz değerli dostlarımıza Türkçe kaynak üretirken herhangi bir beklentimiz asla olmadı ve olmayacaktır. Saygılar ve sevgilerle....

HEIMWALL - Web Application Firewall

Slaweally

Administrator
Yönetici
3768659654.pngEkim ayı bitmeden önce bu konuyu açmayı çok istiyor ve bunun için web sitemizin yayına girmesini bekliyorduk çünkü ekim siber güvenlik açısından önemli bir ay, tüm dünyada ekim ayı siber güvenlik alanında farkındalık ayı (NCSAM) olarak kabul edilir. 21 Ekim günü hem web sitemizi yayına aldık hem de WAF servisimizin proje bitirme belgemizin T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığını bugün öğrenmiş olduk.

Tamamı Netinternet tarafından geliştirilen %100 GERÇEK yerli Web Application Firewall servisimiz artık 3. versiyonu ile birlikte artık HEIMWALL markası altında çalışmaya devam edecek. HEIMWALL ismi Iskandinav mitolojisinde Midgard ile Ásgard arasındaki Bifrost köprüsünün bekçisi Heimdallr’dan esinlenmiştir.

Şimdiden gelecek eleştirilere cevap vermiş olalım, hedef pazarımızın yurt dışı olması sebebiyle global ölçekte akılda kalıcı bir marka oluşturma hedefiyle yola çıktık ve web sitemiz bu sebeple sadece İngilizce olsa da kontrol panelimizde Türkçe dil seçimi mevcuttur.

R10’dahil pek çok platform tarafından kullanılan HEIMWALL web application firewall servisimiz hakkında detaylı bilgi almak ve hemen demek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://heimwall.com

Servisimiz hakkında detayları, güncellemeleri bundan sonra bu konu altında sizlere duyuracağız. Yine HEIMWALL ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorularınızı konu altında yazarsanız konu, benzer soruları sormak isteyenler içinde bir kılavuz olacaktır.

Mutlu Günler!
 

RedDeviL

Member
Hocam Osman Makal'ı uzun zamandır takip ederim hatta firmasından hizmet alıyorum. Sektöre devamlı olarak birşeyler katıyor. Bence yazıda kendisinede yer vermek gereklidir diye düşünüyorum. Çok daha iyi yerlere gelir inşallah.
 
Üst