• Merhabalar sevgili dostlar, Rabbyte.net olarak kuruluş ve sürdülüş amacımız; Tamamen ücretsiz olarak Veri barındırma (Hosting) sektörü için döküman ve faydalı içerik paylaşmaktır, bu amacımıza giderken tüm dünyadan faydalı dökümanları alıp anlaşılabilir biçimde temizleyip size sunmaktr. Hedefimiz doğrultusunda 2019'dan bu güne kadar sabırla devam etmekteyiz, Siz değerli dostlarımıza Türkçe kaynak üretirken herhangi bir beklentimiz asla olmadı ve olmayacaktır. Saygılar ve sevgilerle....

En İyi Cloud Hosting Firmaları

En İyi Cloud Hosting Firmaları​


Bugünün en iyi “Bulut” barındırma sağlayıcıları, kullanıcılara yalnızca bir kaynak koleksiyonundan daha fazlasını sunuyor. Genellikle zaten doymuş bir pazarda kendilerini farklılaştırırlar . Web servisleri her geçen gün daha uygun fiyatlı hale gelirken, bir sağlayıcıyı sizin için neyin özel kıldığını araştırmanız gerekiyor.
Şu anda piyasadaki en iyi bulut barındırma sağlayıcıları olduğunu düşündüğüm şeylerin bir listesini topladım. Bunların her biri, Bulut barındırma ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olabilecek uzmanlığa ve benzersiz teklife sahiptir.
İşte dikkate alınması gereken en iyi bulut barındırma çözümlerinin listesi.

1. CloudWays​


Web sitesi: https://www.cloudways.com/
Cloudways , teknik olarak Malata tabanlı bir Bulut barındırma sağlayıcısıdır – daha spesifik olarak, bir sistem entegratörü. Müşterilere, daha akıcı bir çözüm için yönetim sistemleri ile çeşitli Bulut platformlarına erişim sunar.
Bu, maliyeti artırsa da Yönetilen Bulut’u çok daha geniş bir kitleye ulaştırır. Bulut, yönetilmesi en kolay yöntem değildir ve Cloudways, bunun yerine işinize daha fazla odaklanmanızı sağlamak için karmaşıklığı ortadan kaldırır.

Cloudways Barındırma Planları ve Hizmetlerindeki Önemli Özellikler​

Cloudways’i seçmek, birkaç Bulut barındırma sağlayıcısından Bulut planlarına anında erişim anlamına gelir. Bunlar, VULTR ve Lindode gibileri ayda sadece 12-13$’dan başlayan farklı fiyat noktalarında gelir . Google Cloud ve AWS biçiminde daha sağlam çözümler mevcuttur.
Cloudways’in öne çıkan özelliği, doğal olarak, Bulut barındırma deneyimini önemli ölçüde basitleştiren entegre panolarında yatmaktadır. Ele almanız gereken her şey için temiz, grafik kullanıcı arabirimi (GUI) odaklı bir yönetim paneli sağlar.
Daha da iyisi, güvenlik konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Yönetilen güvenlik, barındırma planlarıyla birlikte gelir ve fiyatlardaki artışı daha da haklı çıkarır. Cloudways, kolay SSL’den Çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) gibi gelişmiş seçeneklere kadar her şeyi kapsar.

2. ScalaHosting​

ScalaHosting yönetilen bulut barındırma hizmetleri
Web sitesi: https://www.scalahosting.com/

ScalaŞirketi Barındırma​

ScalaHosting , web barındırma konusunda on yıldan fazla deneyime sahiptir . Şöhret için benzersiz yükselişleri, aslında VPS barındırma hizmetini kitleler için daha erişilebilir hale getirme arzularından kaynaklandı. Bu, daha kullanışlı ve uygun fiyatlı araçlara sahip olmak anlamına geliyordu.
Bir bakıma, aslında bir tür yenilikçiler. cPanel lisans fiyatlarını yükseltmeden önce bile, ScalaHosting müşterilerine SPAnel web barındırma kontrol paneli (WHCP) gibi alternatif çözümler sunmaya çalıştı .
Yönetilen VPS planlarının müşterileri, çeşitli nedenlerle harika olan SPAnel WHCP’ye erişim kazanır. Birincisi, son derece basitleştirilmiş bir kullanıcı arayüzüne sahipken çok yönlü ve eksiksiz olmasıdır. En önemlisi, SPAnel’in cPanel ile tamamen uyumlu olması, göç etmek isteyenler için hayatı çok daha kolay hale getiriyor.

ScalaHosting Yönetilen Bulut Barındırma Planları​

ScalaHosting’de kapsamlı bir bilgi tabanı veya bir destek bilet sistemi aracılığıyla destek sağlanır. Yönetilen veya yönetilmeyen VPS/Bulut barındırma sunarlar. İlki ayda 9,95 ABD dolarından, ikincisi ayda 10 ABD dolarından başlar.
ScalaHosting’i ziyaret edin

3. Digital Ocean​

Dijital Okyanus bulut barındırma hizmetleri
Web sitesi: https://www.digitalocean.com/

Digital Ocean, Şirket​

Digital Ocean, 2011 yılında kuruldu ve yalnızca Bulut Bilişim sunuyor. Buna bilgi işlem kaynakları, sanal depolama, yönetilen veritabanları, ağ hizmetleri ve ilgili geliştirici araçları dahildir.
Bu teklif serisi onları çok yönlü bir seçenek haline getiriyor. Bulut sunucularını eksiksiz paketler olarak satmak yerine, ihtiyacınız olan her öğeyi seçebilirsiniz. Örneğin, eksiksiz bir Bulut depolama çözümü oluşturmak için ürünlerini tam anlamıyla kullanabilirsiniz .

Dijital Okyanus Planları ve Hizmetlerinde Dikkate Değer Özellikler​

Digital Ocean hizmetleri, dünya çapındaki 12 veri merkezinden yürütülüyor. Ayrıca son derece güvenilirdirler ve Hizmet Düzeyi Sözleşmelerinde %99,99 kesintisiz çalışma garantisi sunarlar. Destek, standart bir biletleme sistemi aracılığıyla sağlanır.
Digital Ocean ile İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma biraz karmaşıktır. Kullanıcıları yedekleme ve benzeri işlemleri yapmaya teşvik etseler de şirket, Droplet dosya sistemi görüntülerinin dışa aktarılmasına izin vermiyor.
Digital Ocean’ın kullandığı modüler sistem nedeniyle fiyatlandırma da ihtiyaçlarınıza göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak, Damlacıklar ayda 5 ABD dolarından, Yönetilen Veritabanları ayda 15 ABD dolarından ve Blok Depolama ayda 10 ABD dolarından başlar.

4. Kinsta​

Kinsta bulut barındırma hizmetleri
Web sitesi: https://kinsta.com/

Şirket Hakkında, Kinsta​

Kinsta , bu liste için daha sıra dışı seçeneklerden biridir. 2013 yılında kurulan şirket, yalnızca WordPress pazarı için Bulut barındırma konusunda uzmanlaşmıştır. Bu, onları web barındırma alanının son derece popüler bir dilimine hitap eden son derece odaklı bir hizmet sağlayıcı yapar..
Diğer Bulut Barındırma sağlayıcılarının çoğu gibi, Kinsta da performansı vurgular ve dünya çapında 23 veri merkezine erişim sunar. Olağandışı olsa da, yalnızca %99,9 çalışma süresi belirtiyorlar. Bu, çoğu sağlayıcının Bulut/VPS planlarından nispeten daha düşüktür.
Kinsta’nın teklifleri etrafında dönen en önemli satış noktası, WordPress için yüksek düzeyde optimize edilmiş hızları ve diğer sunucu performanslarıdır. Buna ekstra PHP çalışanları, teknik yığın ayarlama, anında klonlama ve hazırlama ve ayrıca uzman WordPress geliştiricilerinden destek dahildir.

Kinsta – Google Cloud Platforms tarafından desteklenmektedir​

Kinsta, Google Cloud Platforms ile çalışan ve kullanıcılara son derece özelleştirilebilir kaynaklar sunan başka bir sağlayıcıdır. Çok bölgeli dağıtım, birden fazla siteye sahip kullanıcıların, aynı hesapta olsalar bile, her site için konumlarından herhangi birini seçebilecekleri anlamına gelir.
Bu ucuz değil ve Kinsta standart planları tek WordPress siteleri için ayda 30 dolardan başlıyor. Fiyatlar daha sonra Kurumsal planlara kadar aylık 1.500 ABD Doları’dır. Her plan da ayrı ayrı özelleştirilebilir. Talep üzerine kişiye özel planlar da mevcuttur.

5. Vultr​

Vultr bulut barındırma hizmetleri
Web sitesi: https://www.vultr.com/

Şirket Vultr​

Web barındırma bağlamında, Vultr nispeten daha yeni bir şirkettir ve sadece birkaç yıldır piyasada. Ancak, bu şirketin arkasındaki ekip oldukça deneyimli ve sağlam bir geçmişe sahip.
Vultr, Bulut konseptini örneklendirir ve kendi başına ‘planlar’ sunmaz. Bunun yerine, tüketilen kaynakların tam miktarına (veya mümkün olduğunca yakın) göre faturalandırılan gerçekten esnek bir ortam elde edersiniz.

Vultr Bulut Barındırma Paketlerinde Neler Var?​

Vultr, Bulut konseptini örneklendirir ve kendi başına ‘planlar’ sunmaz. Bunun yerine, tüketilen kaynakların tam miktarına (veya mümkün olduğunca yakın) göre faturalandırılan gerçekten esnek bir ortam elde edersiniz.
Mevcut olanlar, SSD depolama, CPU zamanı ve popüler kontrol panellerinin yanı sıra Windows ve çeşitli Linux dağıtımları gibi işletim sistemlerinin sağlam bir karışımı gibi Bulut kaynak bloklarıdır.
SLA’ları %100 çalışma süresi için çalıştıklarını belirtir, ancak sayılara bakarsanız, geri ödeme kredilerinin devreye girmesi için daha yakın gerçeklik %99,99’dur. Tüm kaynaklar, dünya çapındaki 17 veri merkezinden oluşan geniş ağları tarafından desteklenmektedir.

Neden Bulut Barındırma?​

cloud-hosting-trend.jpg

Bulut barındırmaya olan ilgi zaman içinde istikrarlı bir şekilde arttı. Kombine olarak, endüstrinin 2020’de 156 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması bekleniyor .
Bulut sağlayıcıları , birden çok sunucunun kaynaklarıyla bir web sitesi barındırır . Bu altyapı tasarımı, kullanıcılara geleneksel tek sunucu tabanlı barındırma planlarına kıyasla çok daha fazla avantaj sunar .
Örneğin, birden çok sunucunun kaynaklarını birleştirme yeteneği, bireysel Bulut barındırma hesaplarının sunucu performansında kelimenin tam anlamıyla hiçbir sınırı olmadığı anlamına gelir. Aynı zamanda, müşteriler atıl kaynaklar için ödeme yapmak zorunda kalmazlar ve gerektiğinde talep üzerine ölçeklendirebilirler.
Altyapının yedekli yapısı nedeniyle güvenilirlik de artar. Sonuç, temelde daha hızlı, daha güvenilir ve son derece uygun maliyetli Bulut tabanlı sitelerdir. Bu, geleneksel web barındırma ile karşılaştırıldığında Bulut barındırmaya olan ilginin artmasına neden oldu.

VPS ve Bulut Barındırma​

Birçok barındırma sağlayıcısı, Sanal Özel Sunucu (VPS) ve Bulut terimlerini birbirinin yerine kullansa da, bunlar aynı değildir. VPS hesapları, tek sunucu yapılandırmalarıyla çalıştırılır; bu, güçlü olabilseler de genellikle Bulut barındırma ölçeklenebilirliğinden yoksun oldukları anlamına gelir.
Bir VPS planı seçtiğinizde, mevcut kaynakları artırabileceğinizi bildiğiniz için ilk bakışta harika görünebilir. Ancak, bulunduğunuz sunucu tarafından izin verilen maksimum değere yükselttiğinizde ne olur?
Gördüğünüz gibi, ölçeklenebilirlikteki bu sınır, ikisi arasındaki temel sorundur ve büyük bir site veya site ağı çalıştırıyorsanız, gerçek bir iş etkisine sahip olabilir.

Bulut Barındırma Kimler İçin Uygundur?​

Bu genel Bulut barındırma fikirlerini göz önünde bulundurarak, şimdiye kadar bunun herkes için doğru olmadığını anlayacaksınız. Bununla birlikte, orta ila büyük ölçekli web siteleri, yalnızca ölçeklenebilirlik için değil, aynı zamanda hız performansı, güvenlik ve özel desteğe erişim için genellikle Bulut barındırmaya dayalı olmalıdır.
Halihazırda bir site işletiyorsanız ve büyüme beklentisi açısından fazla bir şey görmüyorsanız, genellikle Bulut barındırmaya geçmenize gerek yoktur. Aylık 30.000 ila 50.000’den fazla ziyaretçi gören (ve büyüyen) siteler Bulut barındırmayı seçmeli veya en azından ciddi olarak düşünmelidir.
Bu da bizi bir sonraki şeye götürüyor…

Doğru Bulut Barındırma Sağlayıcısını Bulma​

Kelimenin tam anlamıyla piyasadaki her bir web barındırma sağlayıcısı Bulut barındırma hizmeti sunuyor. Sadece oldukları için, bunlardan herhangi birini tercih edebileceğiniz anlamına gelmez. Bulut barındırmayı tanımlayan yönergeler aynı olsa da , tüm sağlayıcılar eşit değildir.
Yukarıdaki en iyi Bulut barındırma sağlayıcıları listeme, özellikle bu nedenle bir karışım ekledim. Örneğin , WordPress siteleri için Bulut barındırma konusunda uzmanlaşmış Kinsta’yı ele alalım. Kinsta kullanıcılarına sağladığı fayda, Bulut platformunu kullanmanın çok ötesine geçer, ancak her şeyi kapsar.
Bu, yüksek düzeyde optimize edilmiş bir platforma erişim, ekiplerindeki WordPress uzmanlarıyla etkileşim fırsatı ve daha fazlasını içerir.
Kinsta'daki özel özellikler

Kinsta’nın barındırma çözümü, MyKinsta panomuzla birlikte, özellikle WordPress için sıfırdan oluşturuldu.
Genel olarak, Bulut sağlayıcılarını değerlendirirken barındırma hızının yanı sıra her hizmetin sunduğu benzersiz bir teklif aramalısınız. Bu benzersiz teklifi kendi ihtiyaçlarınızla eşleştirin ve elinizde bir kazanan olacak.
Yine de, çalışma süresi garantisi, son derece sağlam SLA’lar, destek kanalları ve diğer ihtiyaçlar gibi temel bilgilere dikkat ettiğinizden emin olun.

Özet: Değerlendirin ve Planlayın​

Donanım ve birçok hizmetin düşen fiyatlarına rağmen, nihayetinde geleceğiniz için bir yatırım olduğu için Bulut’a geçişin yine de dikkatlice düşünülmesi gerekiyor. Bulutu bir an için aklınızdan çıkararak, sitenizin ihtiyaçlarını değerlendirmek için biraz zaman ayırın .
Geçmiş ve şimdiki trafik numaralarına (ve gelecek tahminlerine) dayanarak, nereye gittiğinizi görmek için bazı grafikler hazırlayın. Bu size Bulut’a geçiş için bir geçiş planı oluşturmak için birlikte çalışabileceğiniz zaman çizelgesi hakkında bir fikir verecektir.
Son ana bırakıp acele etmeyin – bu bir felaket reçetesidir.
 
Üst