Divvy Cloud, Rapid7 tarafından satın alındı

Slaweally

⚝ ✔ ⚝
Katılım
26 Tem 2020
Mesajlar
139
Reaksiyonlar
48
Puanları
28
Web sitesi
alicomez.com
Üyelik
Kişisel
Otomasyon ve güvenlik analizi sağlayıcısı Rapid7, kısa süre önce Bulut Güvenlik şirketi Divvy Cloud Corporation'ı satın aldığı bir anlaşma imzaladı. Devralma anlaşmasının toplam tutarı 145 milyon ABD dolarıdır. Anlaşma hala pazarlık konusu ve bedel hem nakit hem de hisse senedi olarak ödenebiliyor.

Rapid7 müşterileri artık DivvyCloud'un platformundan tam olarak yararlanabilecek, daha güvenli bir ortamda çalışabilecek ve verilerini veri merkezlerinden buluta taşıyarak verilerini daha yönetilebilir ve erişilebilir hale getirebilecek. Bu ayrıca DevOps ve Güvenlik ekipleri arasında daha yakın bir işbirliğine ve güvenlik ve riskin daha etkili bir şekilde yönetilmesine izin verecektir.

Anlaşmanın kapanması için beklenen tarih bu yılın ikinci çeyreğinde.

145 milyon ABD doları tutarındaki pazarlık alım bedelinin 135,7 milyon ABD doları nakit, 9,3 milyon ABD doları stok ile ödenmesi bekleniyor. DivvyCloud'un kurucu ortakları Chris DeRamus ve Brian Johnson da Rapid7'ye katılacak.

DivvyCloud, gerçek zamanlı risk iyileştirme ve otomatikleştirilmiş risk önlemeyi birleştirerek bulut ortamlarının güvenli ve uyumlu olmasını sağlar. Ürün ayrıca Microsoft Azure, AWS, Alibaba Cloud, Google Cloud Platform ve Kubernetes desteği ile birlikte gelir.

DivvyCloud'un beraberinde getirdiği birçok özellik arasında politika ihlallerine karşı koruma, konteyner ve bulut ortamları için yanlış yapılandırmalar, hem dahili hem de harici kaynaklardan gelen tehditler ve erişim yönetimi ve kimlik zorluklarının ele alınması yer alır.

Rapid7'nin güvenlik operasyonları platformu şu anda piyasadaki en kapsamlı güvenlik çözümlerinden biri olarak biliniyor. Güvenlik açıklarının yönetimi, olay algılama SIEM tabanlı yetenek, güvenlik otomasyonu ve uygulama güvenliği ile ilgili çok çeşitli özelliklerle birlikte gelir. En son satın alma, şirketlerin çoklu bulut ortamları için daha fazla güvenlik taleplerini daha da artıracak.

DivvyCloud'un bulut güvenlik pazarında sahip olduğu liderliğin Rapid7'nin müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamasına izin verip vermeyeceğini görelim.
 

Sumode

⚝ ♛⚝
Katılım
28 Tem 2020
Mesajlar
35
Reaksiyonlar
19
Puanları
8
Web sitesi
rabbyte.net
Hosting Firma
Rab byte
Üyelik
Kişisel
bakalım daha ne kadar satn alma haberleri duyacağız :oops:
 

Articles statistics

Kategoriler
5
Articles
22
Series
0
Görüntüleme
78,314
Yorumlar
6
Ratings
14
Reviews
3

⚝ Sunucu Sponsoru ⚝


Üst