• Türkiyenin ilk ve tek Web Hosting Frumuna Hoşgeldiniz, Web sitemizde Tüm üye ve ziyaretçilere açık olarak hiç bir beklenti olmaksızın Hosting, Domain, Server vb konularda Döküman paylaşımı yapmaktayız, Desteklemek ve aramıza katılmak için kayıt olmanızı tavziye ederiz :)

Contabo tamamen Fiber kablolamaya geçti

Slaweally

Administrator
Yönetici
Katılım
3 Eki 2022
Mesajlar
160
Tepkime puanı
25
Yaş
32
URL
alicomez.com
Fiber optik kabloların herhangi bir tartışmanın heyecan verici konusu olduğunu hayal edemiyorum, ama işte buradayız! Size Veri Merkezi kurulumumuzun perde arkasını gösteriyorum.

Bugün, Colt teknisyenleri fiber optik kabloyu binanın içinden geçerek Cisco Yönlendirme ekipmanımızın yanındaki Çekirdek Rafa monte ettiler . Ve elbette, tüm Veri Merkezi güvenlik uygulamalarımızı ve süreçlerimizi takip etmelerini sağladık.

Bu anı anmak için fiber optik ara bağlantı panelinin bir fotoğrafını çektim (ve kanıt olsun lol):

Contabo'nun Frankfurt Veri Merkezinde bir fiber optik patch panel.


Şu kabloya bak! Hiç daha güzel bir patch panel gördünüz mü?
Colt fiziksel bağlantımızı tamamlamamıza yardımcı oldu, bu yüzden kırmızı-turuncu kabloyu yönlendiricimize bağlamayı bekliyoruz (yönlendirici kurulumumuzu tamamlamak için yalnızca birkaç adım kaldı). Bina genelinde farklı fiber optik kablolarla “çok bağlantılı” olacağız. Müşterilerimiz tüm bunlardan faydalanacak ve Veri Merkezimizden daha güvenli barındırma bağlantıları sunabileceğiz.

Contabo (fka Giga International) ekibi ve benim ne yaptığımıza dair daha fazla sahne arkası görüntüsü paylaşacağım. Şimdilik, veri merkezi dolapları ve diğer donanımlar gibi şeyleri ayarlayacağız . Barındırmayı düzgün bir şekilde ayarlamak çok iş gerektirir. Ama ödüllendirici bir iş olduğunu söyleyebilirim.
 
Üst Alt