• Merhabalar sevgili dostlar, Rabbyte.net olarak kuruluş ve sürdülüş amacımız; Tamamen ücretsiz olarak Veri barındırma (Hosting) sektörü için döküman ve faydalı içerik paylaşmaktır, bu amacımıza giderken tüm dünyadan faydalı dökümanları alıp anlaşılabilir biçimde temizleyip size sunmaktr. Hedefimiz doğrultusunda 2019'dan bu güne kadar sabırla devam etmekteyiz, Siz değerli dostlarımıza Türkçe kaynak üretirken herhangi bir beklentimiz asla olmadı ve olmayacaktır. Saygılar ve sevgilerle....

Cloudways vs ServerPilot

Slaweally

Administrator
Yönetici

Cloudways vs ServerPilot (2022): Hangisi Daha İyi?​


cloudways-vs-serverpilot.png

Bir WordPress web sitesi çalıştırıyor veya çalıştırmayı planlıyor musunuz? Güvenilir bir ana bilgisayar ararken muhtemelen Cloudways ve ServerPilot'u duymuşsunuzdur . Her ikisi de yönetilen bulut barındırma sağlayıcıları olarak adlandırılır. Bu, geliştirici olmasanız bile bulut sunucularını kendi başınıza yönetebileceğiniz anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, Cloudways ve ServerPilot teknik işlerle ilgilenir, böylece bir web sitesini yönetmenin iş tarafına odaklanabilirsiniz. Ama hangi çözüm daha iyi? Bunu yanıtlamak için iki hizmeti özelliklerine ve performanslarına göre karşılaştırıyoruz.
İçindekiler

Cloudways ve ServerPilot Karşılaştırma Tablosu​

İsimBulut yollarıSunucu Pilotu

FiyatCloudways'de Fiyatı Kontrol EdinServerPilot'ta Fiyatı Kontrol Edin
TipYönetilen bulut barındırmaYönetilen bulut barındırma
SSL SertifikasıÖzgürÖzgür
Sunucu İstatistikleriEvetEvet
Sunucu Düzeyinde Önbelleğe AlmaEvetEvet
1-Tıkla WordPressEvetEvet
Ücretsiz TaşımaEvetNumara
Hazırlama OrtamıEvetNumara
Özel Güvenlik DuvarlarıEvetEvet
E-posta BarındırmaEvet, ek ücretlerNumara
Müşteri desteği7/24 canlı sohbet ve biletlemeE-posta
Güvenlik GüncellemeleriOtomatikOtomatik
Ücretsiz deneme3 gün; kayıt sırasında olası indirimler14 gün

Temel Fark ve Özellikler​

Cloudways, hepsi bir arada bir bulut barındırma çözümüdür, ServerPilot ise bir barındırma kontrol panelidir.
cloudways-vs-serverpilot-difference.png


Yönetilen bulut barındırma çözümleri hızla popüler hale geliyor
Geleneksel barındırma şirketlerinin aksine, Cloudways ve ServerPilot sunucularının sahibi değildir. Bunun yerine, üçüncü taraf tedarikçilerden barındırma hizmetleri sunan bir aracı gibi davranırlar. Google, Amazon, DigitalOcean ve Vultr bu sağlayıcılardan sadece birkaçı.

Ancak Cloudways, bu bulut sunucularını bir araya toplar ve paketler halinde sunar. Kullanıcılar bu paketler arasından seçim yapabilir ve sunucuları Cloudways panosunun içinden dağıtabilir ve yönetebilir. ServerPilot ise ayrı olarak satın alınan bir üçüncü taraf bulut çözümünü yönetmek için kullanılan bir barındırma kontrol panelidir.

Bu farklılıklar nedeniyle Cloudways, ServerPilot'a kıyasla daha fazla özellik sunabilir. Örneğin, Cloudways e-posta barındırma ve yedeklemelerle birlikte gelir. Platform ayrıca, sitenizi taşıyorsanız kullanışlı olan WordPress yedeklemelerini ve site klonlamayı da destekler.

Cloudways'in kendisi ücretsiz olarak web sitesi taşıma hizmetleri sunmaktadır. Cloudways arayüzünden de bir sunucu seçebildiğiniz için sitenizi kurmak daha hızlıdır. ServerPilot ile panele bağlamadan önce kendi bulut sunucunuzu satın almanız gerekir.
Ayrıca bkz. Cloudways vs A2 Hosting (2022): Hangi Barındırma Sağlayıcısı Daha İyi?

Bununla birlikte, ServerPilot'ın Cloudways'in sunduğu standart özelliklerin çoğunu paylaştığını göreceksiniz. Cloudways gibi, ServerPilot da gerçek zamanlı sunucu istatistikleri sunar, ancak bu özellik daha yüksek fiyatlı planlara özeldir. ServerPilot ayrıca tek tıklamayla WordPress kurulumuna sahiptir ve web sitenizin performansını optimize edebilmeniz için bir uygulama yığını içerir. Ancak müşteri desteği, Cloudway'in 7/24 canlı sohbetine kıyasla biletlemeyle sınırlıdır.

Cloudways'e göre ana avantajı basittir: bulut sunucusu seçiminiz paketlerde sunulanlarla sınırlı değildir.

Hız​

Bulut barındırma çözümleri olarak Cloudways ve ServerPilot, tutarlı ve yüksek hızlar sunar.
cloudways-vs-serverpilot-features.png


Cloudways ile elde ettiğiniz bazı özellikler
Bir web sitesini yönetmek söz konusu olduğunda, hız son derece önemlidir. Zaten yüklenmesi uzun süren bir sitede kim vakit geçirmek ister ki? Bu, bulut barındırmanın geleneksel barındırmaya göre bir avantaja sahip olma eğiliminde olduğu bir alandır.

Siteniz birden fazla sunucuda depolandığından, herhangi bir olay durumunda sunuculardan herhangi biri diğerlerini devralabileceğinden, çalışma süresi büyük ölçüde iyileştirilir. Ayrıca, müşterinizin bulunduğu yere en yakın sunucuyu kullanarak sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Cloudways, hızın değerini anlıyor ve sitenizin iyi performans göstermesini sağlamak için yerleşik özelliklere yatırım yapmak için çok para harcadı. Platform, %99,99 kesintisiz çalışma garantisi vaat ediyor ve CloudwaysCDN adlı kendi tescilli CDN'sine sahip.

Ayrıca geleneksel mekanik sürücülerden 3 kat daha hızlı olan SSD diskleri kullanır. Ayrıca, entegre gelişmiş önbellek ayarları, kullanıcıların web sitelerinin performansını kolayca optimize etmelerini sağlar.

Ancak ServerPilot, zorlama değildir. Platform ayrıca Nginx ve Apache dahil olmak üzere gelişmiş kurulumları da destekler. Ayrıca, sıkıştırma için PHP ve Brotli'nin en son sürümlerini kullanır ve bu da daha hızlı sayfa yükleme sürelerine yol açar. ServerPilot ayrıca sunucunuzu bugün piyasadaki en hızlı CDN'lerden biri olan Cloudflare'a otomatik olarak yapılandırır. Testlere ve incelemelere göre, web siteleri için ortalama yükleme süresi yaklaşık 4 saniyedir.

Güvenlik​

Hem Cloudways hem de ServerPilot, güvenlik özelliklerine bir prim koyar.
cloudways-vs-serverpilot-registration.png


ServerPilot'a kaydolmak, zaten bir üçüncü taraf bulut sunucusu satın almış olmanızı gerektirir
Dünyadaki web sitelerinin %30'undan fazlasına güç sağlayan WordPress, bugün tartışmasız lider web sitesi oluşturucu ve CMS platformudur. Bu, onu bilgisayar korsanları arasında popüler bir hedef haline getirir. Kullanıcılarını tehditlere karşı korumak için hem Cloudways hem de ServerPilot çeşitli güvenlik özellikleri uygulamıştır.

Örneğin Cloudways, sunucunuzda düzenli güvenlik yamaları gerçekleştirir. Ayrıca, sitenizin güvenliğini artırmanın en hızlı ve en kolay yollarından biri olan iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanır. ServerPilot ise, bir güvenlik araştırmacısı ve ihracatı ekibi tarafından tasarlanan gelişmiş bir güvenlik mimarisi çalıştırır. Platform ayrıca rutin güvenlik yamalarına sahiptir ve sunucularınızda güvenli SFTP'den yararlanır.

Hem Cloudways hem de ServerPilot, sitenize gelen kötü niyetli trafiği engellemek için özel güvenlik duvarları kullanır. İki platformdan herhangi birine abone olan kullanıcılar, Let's Encrypt SSL sayesinde ücretsiz SSL sertifikaları da alırlar . Ancak Cloudways, sağlayıcılarını birkaç seçkin kişiyle sınırladığından, birlikte çalıştığınız bulut sağlayıcısının da ağlarını korumak için önlemler aldığından emin olursunuz. Bu, söz konusu güvenlik olduğunda ServerPilot'a göre hafif bir avantaj sağlar.

fiyatlandırma​

Cloudways, ServerPilot'a kıyasla daha fazla plana ve esnek ödeme koşullarına sahiptir.
cloudways-vs-serverhost-pricing.png


Cloudways planları sunucu seçiminize bağlıdır
Cloudways'e abone olmanın avantajlarından biri esnek ödeme seçenekleridir. Bulut çözümü şu anda beş bulut barındırma sağlayıcısıyla ortaktır. Bu sağlayıcıların her birinin, hem aylık hem de saatlik faturalandırma için çeşitli fiyatlandırma seçenekleriyle ayrı barındırma planları vardır.

Örneğin DigitalOcean'ı seçerseniz, planlar ayda 10 ila 1.035 dolar arasında değişir. Bu arada, Google Cloud'da bir plan ayda 33 ila 1.290 dolar arasında olabilir. Cloudways ayrıca kullandıkça öde sisteminden yararlanır, böylece yalnızca kullandığınız kaynaklar için ücretlendirilirsiniz. Bununla birlikte, e-posta barındırma ve yedekleme gibi özellikler de mevcuttur, ancak ek bir ücret karşılığında.
https://instructify.com/kinsta-vs-wpx-hosting-2/
ServerPilot ise daha basit fiyatlandırmaya sahiptir. Sadece sunucu ve uygulama başına ödeme yaparsınız. Platformun şu anda seçebileceği üç planı var:
  • Ekonomi (5$/sunucu + 0,50$/aylık uygulama)
  • İşletme (sunucu başına 10 ABD doları + ayda 1 ABD doları/uygulama)
  • Birinci Sınıf (20$/sunucu + 2$/aylık uygulama)
Bu rakamlar mütevazı olsa da, bulut barındırma hizmetinizi ayrıca satın almanız gerektiğini unutmayın. İzleme araçlarına erişim de yalnızca Business ve First Class planlarına özeldir. ServerPilot ayrıca kısmi aylar için saatlik faturalandırma sunar ve aylık minimum kullanım gerektirmez.

Karar​

Cloudways, geliştirici olmayanlar için harika, kurmak ve kullanmaktır. ServerPilot teknik deneyim gerektirir ancak sunucularınızı yönetmede daha fazla özgürlük sunar.

CloudWays​

Kullanımı kolay, hepsi bir arada bir çözüm isteyen geliştirici olmayanlar için en iyisi

ServerPilot​

Barındırma kontrol paneli arayan teknik kullanıcılar için en iyisi

Sitenize odaklanmak ve barındırmanın teknik yönlerinin başkası tarafından yönetilmesini istiyorsanız, bulut barındırma doğru yoldur. Hepsi bir arada bir çözüm olarak Cloudways , bu hizmeti geliştirici olmayanlar arasında bile erişilebilir ve kullanımı kolay hale getirdi. Kurulum ve güvenlik tüm halledilir. Şimdi, sunucu seçimi ServerPilot'a kıyasla sınırlıdır, ancak en azından sınırsız web sitesini ekstra ücret ödemeden çalıştırabilirsiniz.

ServerPilot, kullanıcılara sunucu seçimlerinde daha fazla özgürlük sağlar. Fiyatlandırma şeması da daha basittir. Ancak belirli görevleri yerine getirmek veya sitenizi yapılandırmak için komut satırı işlevlerini kullanmaktan çekinmiyorsanız, platformu kullanmak çok zahmetli olabilir. Ancak, sunucuda yolunuzu bilen bir profesyonelseniz, ServerPilot'ın özellikleri ve genel değeri size çekici gelebilir.

SSS​

📌 Cloudways ve ServerPilot arasındaki fark nedir?
Cloudways , e-posta barındırma desteği, sınırsız web sitesi ve bir dizi yönetilen WordPress barındırma özelliği içeren hepsi bir arada yönetilen bir bulut barındırma çözümüdür. Bu arada, ServerPilot, öncelikle geliştiriciler için bir barındırma kontrol panelidir.
📌 ServerPilot öncelikli destek sunuyor mu?
Evet, ServerPilot öncelikli destek sunar, ancak yalnızca Business ve First Class planları için.
📌 Cloudways indirim sunuyor mu?
Cloudways, indirimli kayıtlar için genellikle Kara Cuma ve Siber Pazartesi gibi satış etkinlikleri sırasında promosyon kodları sunar. Ancak bu kupon veya indirim kodları yalnızca yeni müşteriler için geçerlidir.
📌 ServerPilot nerede bulunur?
ServerPilot'un merkez ofisi Bellingham, Washington eyaletindedir.
 
Üst