Bir sunucuyu hızlı yapan nedir? Ve 180 $ altındaki en iyi yönetilen Cpanel sunucusu hangisidir?

• Konbuyu başlatan Pietertje
  • Başlangıç tarihi
P

Pietertje

Guest
Bir sunucuyu hızlı yapan nedir? Ve 180 $ altındaki en iyi yönetilen Cpanel sunucusu hangisidir?
Bunun doğru kategori olup olmadığından emin değilim .. Bir sunucuyu neyin hızlı yaptığını bilmek istiyorum. Sorunum, son 6 ayda yaklaşık 6 sunucu denedim.

Bayi Hostmantis (ayda 5 $)
VPS cloudcone Ayda 10 çekirdek 16 GB ram (50 $) + cpanel (15 $) + litespeed (30 $)
Hollandalı bir adamdan aylık VPS, 8 çekirdekli, 16 GB ram, directadmin (70 € bir ay)
Cloudcone VPS: 10 çekirdek, 60GB ram, Cpanel + litespeed = € 70 gibi bir ay).
Wpprovider (en hızlı Hollandaca barındırma olması gerektiğini iddia ediyor): 25, - ayda.
Neostrada magento hosting (6 çekirdekli, 8 GB ram, cpanel = 20 €, - bir ay)

İster inanın ister inanmayın, ancak ayda 5 $ PAYLAŞILAN (!!!!) SATICI (!!!!!)en hızlısı. Ve bunun nasıl mümkün olduğunu gerçekten anlamıyorum. Bir sunucuyu neyin hızlı yaptığını bana açıklayabilecek kimse var mı? İlk önce bunun litespeed olduğunu düşündüm, bu yüzden VPS'ler için bir litespeed lisansı satın aldım. Sonra RAM eksikliği olduğunu düşündüm, bu yüzden Contabo'ya litespeed ile 60 korkunç GB ram ile gittim. Ve hatta bu Hostmantis bayi paketindeki% 100 kopyalanmış bir siteyle 1: 1 karşılaştırırsam daha yavaş olur ...

Sonra bir web mağazasının sayfa hızını iyileştirmeye çalışan Asya'dan bir adam, siteyi özel sunucusuna kopyaladı ve sonuçları ÇILGINCA hızlıydı. Ona yapılandırmasını sordum ve şöyle dedi:

2 X Intel (R) Xeon (R) CPU E5-2650
32 Çekirdek
64 GB ram
2 X SSD Sürücüsü

Litespeed'in olmadığını, sadece Memcache'nin kurulu olduğunu söyledi.

Bir sunucuyu neyin hızlı yaptığını bana söyleyebilecek kimse var mı? RAM mi? CPU? Yönetim mi? Konum? LITEspeed / Memcached / Redis? Ve bir VPS yerine Dedicated sunucu almak ne zaman mantıklı?

Hakkımda: Yan iş olarak web siteleri oluşturuyorum. Çoğu çok kolay, ziyaretçisi olmayan 3 sayfalık wordpress siteleri. 60 civarında ev sahipliği yapıyorum. Hızı gerçekten önemsemiyorlar, çünkü hızın önemli olduğu daha büyük müşteriler varsa (3 woocommerce webshop, 1 magento webshop) var ise mutlular.

İstediğim şey,
miktarım için mümkün olan EN HIZLI Sunucu
En az 500 GB SSD depolama Uzaktan
Yönetilen
Yedeklemeler (ve JEtbackup gibi bir şey)
Softacalous
Cpanel + WHM (100 hesap)
Bütçe: Herkes için 180 $ 'ın altında (eğer bu mümkünse).

Moderatör tarafında düzenlendi:

[email protected]

New member
Reaksiyonlar
1
The speed of the server depends upon its resources and the number of people sharing the server. With a Shared Server, you won't be able to achieve fast speed.

maharetli

New member
Reaksiyonlar
0
Aşağıda belirtilen web sayfası gibi bir site için sunucu gereksinimleri ne olur yardımcı olur musunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Articles statistics

Kategoriler
5
Articles
21
Series
0
Görüntüleme
77,018
Yorumlar
6