Akbank hacklendi mi ?

Caparist

İçerik Yöneticisi
Katılım
17 Ağu 2020
Mesajlar
61
Reaksiyonlar
14
Puanları
8
Üyelik
Kişisel
Akbank'ın mobil uygulaması ve internet sitesine erişim sorunu yaşanmış, vatandaşlar pos cihazı ve ATM'lerde kartlarını kullanamamıştı. Milyonlarca kişi bu konuda mağdur olurken kankanın internet sitesinden yapılan açıklamada," 06.07.2021 tarihinde başlayan ve devam eden bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler ile ilgili olarak; Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Kredi vadesi veya taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir." ifadesine yer verildi.

"Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır." denilen açıklamada," Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır. Gelişmelere paralel olarak ilave önlemler alınacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Akbank hacklendi mi? Ünlü hacker grubu Anonymous'tan açıklama: Gizleyemeyeceklerini düşünüyoruz


Öte yandan bankanın Twitter hesabından yapılan açıklamada ise siber saldırı iddiaları yalanlanırken şu ifadelere yer verilmişti:

"Bugün bankamız sistemlerinde yaşanan yavaşlama ve kesintilerin siber saldırı nedeniyle olduğuna dair kamuoyuna yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamızda hiçbir güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Problemin giderilmesi için ilgili birimlerimiz çalışmaktadır. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz"

Kaynak: Bolgegundem
 

ReDD

Active member
Katılım
2 Eyl 2020
Mesajlar
29
Reaksiyonlar
8
Puanları
3
Hosting Firma
qtechservers
Üyelik
Kişisel
heklenmedik diyorlar ana sistem makinesinde arıza vardiyorlar ama bir hack forumunda 20m veri satılıyordu :)
 

Articles statistics

Kategoriler
5
Articles
22
Series
0
Görüntüleme
78,314
Yorumlar
6
Ratings
14
Reviews
3

⚝ Sunucu Sponsoru ⚝


Üst