• Merhabalar sevgili dostlar, Rabbyte.net olarak kuruluş ve sürdülüş amacımız; Tamamen ücretsiz olarak Veri barındırma (Hosting) sektörü için döküman ve faydalı içerik paylaşmaktır, bu amacımıza giderken tüm dünyadan faydalı dökümanları alıp anlaşılabilir biçimde temizleyip size sunmaktr. Hedefimiz doğrultusunda 2019'dan bu güne kadar sabırla devam etmekteyiz, Siz değerli dostlarımıza Türkçe kaynak üretirken herhangi bir beklentimiz asla olmadı ve olmayacaktır. Saygılar ve sevgilerle....

A2 Hosting VPS vs Cloudways

  • Konbuyu başlatan SysMoon
  • Başlangıç tarihi
S

SysMoon

Guest

A2 Hosting VPS vs Cloudways: Hangisini Seçmelisiniz?​


A2 Hosting VPS vs Cloudways

A2 Hosting ve Cloudways , web barındırma endüstrisindeki en sevdiğim markalardan ikisi. Biri, güvenilir performansa sahip bir endüstri gözüdür; diğeri ise yalnızca niş bir segmentte oturan nispeten daha yeni bir markadır. Bir web barındırma planı düşünüyorsanız , ikisine de bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Web barındırma pazarını dolduran yüzlerce önde gelen şirket var. Birçoğu, en iyi olma konusunda cesur iddialarda bulunur. En iyisinden en kötüsüne kadar her şeyi denemiş biri olarak, bu iddialara pek sabrım yok.

A2'nin VPS Barındırma ve Cloudways Karşılaştırması​

Bunu, A2 Hosting ile Cloudways arasındaki %100 tarafsız karşılaştırmam olarak düşünün.
  • Şirket geçmişi
  • Temel barındırma özellikleri
  • Sunucu hızı performansı
  • Kullanım kolaylığı
  • Müşteri desteği
  • Planlar ve fiyatlar
  • Kararımız: Cloudways veya A2 Hosting

Şirket geçmişi​

A2 Hosting veya Cloudways olsun, her iki şirket de web barındırma endüstrisinde iyi bir sicile sahiptir. Her birine daha yakından bakalım.

A2 Hosting Nedir?​


A2 Barındırma

A2 Hosting , 2005'ten beri var olan ve en başından beri işletmelerin büyümesine yardımcı olan bir web barındırma şirketidir. Mükemmel müşteri desteğine, güvenilir altyapıya ve en son teknolojiyi sağlamaya adanmışlığa dayanan müthiş bir itibara sahiptir. Bu şirket Ann Arbor, Michigan'ı eve çağırıyor.
A2 Hosting incelememizde daha fazla bilgi edinin.

Cloudways nedir?​


Bulut yolları

Cloudways ana sayfası
Cloudways , yönetilen bulut barındırma hizmetlerini parola olarak basitlikle sunar. Nispeten yakın zamanda (web barındırma standartlarına göre) 2012 yılında Aaqib Gadit ve Pere Hastanesi tarafından kurulmuştur. Hizmet Olarak Platform (PaaS) sağlayıcısı olarak Cloudways, beş önemli ortakla birlikte çalışır; Digital Ocean, Linode, Vultr , Google Cloud ve Amazon Web Services .
Cloudways incelememizde daha fazla bilgi edinin.

Önemli Barındırma Özellikleri​

Web barındırma şirketleri genellikle çok çeşitli hizmetler sunar. İşleri kısa tutmak için, yalnızca A2 Hosting ve Cloudways'i öne çıkardığını düşündüğüm önemli noktaları sunacağım. Bunlar, bu markaların sağladığı tek hizmetler veya özellikler değildir.

A2 Barındırma Temel Özellikleri​


A2 Barındırma Turbo Sunucuları

A2 Hosting Turbo Sunucularında neler var.
A2 Hosting , web barındırma hizmetlerinin A'dan Z'ye kapsamını kapsar . Buna standart ücretsiz SSL , bazı planlarda alan adı dahil etme, tüm barındırma planlarında e-posta vb. dahildir. Başka bir yerde kolayca göremeyeceğiniz tek şey “Turbo” planlarıdır.
Çoğu hilenin aksine, içeriği hecelemeye isteklidirler. A2 Hosting Turbo, 20X'e kadar hız artışı sunduğunu iddia ediyor. Ne yazık ki, neyin tam olarak 20X'inden bahsetmiyorlar, ancak teknik özellikler etkileyici.
Turbo sunucular, AMD EPYC işlemciler ve NVMe sürücüleri ile birlikte gelir . AMD işlemciler elma veya portakal tercihi olsa da, NVMe sürücüler endüstri standardı SSD sürücülere kıyasla kesinlikle daha yüksek hızlar sunar.
A2 Hosting Turbo planlarındaki web siteleri, A2 Optimize Edilmiş eklentilerinden de yararlanır ( WordPress web siteleri için). Bu eklenti, Memcached ve OPcache dahil olmak üzere çeşitli önbellekleme seçeneklerini kapsar.

Cloudways'in Temel Özellikleri​


cloudways bulut sağlayıcıları

Web sitenizi bu beş bulut barındırma sağlayıcısından birinde barındırabilirsiniz.
Cloudways, yalnızca Yönetilen Bulut Barındırma planlarına erişim sunar. Bu altyapı, en zorlu web sitelerini destekleyebilecek güçlü ve sağlamdır. Yine de Cloud'un ötesinde, Cloudways masaya çok daha fazlasını getiriyor.
Cloudways'in temel unsurlarından biri, bir dizi beş önemli Bulut sağlayıcısı arasından seçim yapabilmenizdir. Bütçe tarafında Digital Ocean, Linode veya Vultr düşünebilirsiniz . Maksimum performansı talep ediyorsanız Google Cloud ve Amazon Web Servisleri var .
Cloudways'in belki de en etkileyici kısmı, WordPress web siteleri için Breeze önbelleğe alma eklentisinde yatmaktadır. Birden fazla web barındırma şirketinin böyle bir şeyden yararlanmaya çalıştığını gördüm, ancak şu ana kadar yutturmaca yaşayan tek kişi Breeze. WP Rocket gibi ticari seçeneklerle neredeyse aynı seviyede olduğunu düşünüyorum .
Cloudways ayrıca hesap yöneticilerinin barındırma hesaplarını yönetmek için bir ekiple çalışmasına olanak tanır. Bu özellik, daha büyük şirketlerin dikkat etmesi gereken bir şeydir. Belirli sunucu örneklerine yönetilen erişim ile hesap başına birden çok kullanıcıyı etkinleştirir.
Eksik olan bir şey e-posta desteği. Yine de, Rackspace ile ortaklıkları sayesinde e-posta hesaplarına kolayca ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz her e-posta hesabının maliyeti yalnızca 1 ABD dolarıdır. Benzer şekilde, Cloudflare , DNS Made Easy ve Gmail gibi marka adı ortaklarından başka değerli eklentiler de mevcuttur .

Hız Performansı: A2 Hosting mi yoksa Cloudways mi Daha Hızlı?​

Bazıları Cloudways ve A2 Hosting'i farklı servis sağlayıcı kategorilerinde değerlendirecektir. Emin olun, Cloudways'i yalnızca A2 Hosting VPS planlarıyla karşılaştıracağım. VPS, özellikle performans söz konusu olduğunda, birçok yönden Bulut'a benzer.

A2 Barındırma Performansı​


A2 Barındırma VPS hızı

A2 Hosting VPS performansı beklediğim gibi değil.
A2 Hosting, Yönetilmeyen ve Yönetilen VPS planları sunar. Cloudways bir Yönetilen Bulut sağlayıcısı olduğundan, onu A2 Hosting'deki Yönetilen VPS ile karşılaştıracağım. Performans testlerini aynı web sitesi içeriğiyle ve İçerik Dağıtım Ağı (CDN) olmadan çalıştırdım .
Şaşırtıcı bir şekilde, A2 Hosting son derece standartların altında İlk Bayt Süresi (TTFB) ile gölgelenen hızlı bağlantı süreleri sundu. Bazıları bu hızları “kabul edilebilir” olarak görse de, A2 Hosting VPS planlarının maliyetini göz önünde bulundurarak biraz zor.
A2 Hosting VPS'nin performansı, paylaşılan barındırma planlarından (Turbo planları dahil) daha iyidir - ancak çok fazla değil. Bu, A2 Hosting VPS için 33.90 $ (tanıtım fiyatı, daha az değil) ödemenin buna değip değmeyeceğini merak ediyor.

Bulut Yolları Performansı​


Bulut Yolları Hızı

Cloudways çok daha hızlı ve daha ucuz!
Web sitesini Cloudways'e kopyaladığımda, hemen büyük bir fark fark ettim. Bağlantı hızları daha yüksekti, ancak birkaç milisaniye, aşırı derecede önemli değildi. Daha önemli bir fark yaratan şey, ilk bayta (TTFB) zaman için gördüğüm büyük artıştı .
Geçtiğim Cloudways planının, karşılaştırılan A2 Hosting planının yarı fiyatına olduğu göz önüne alındığında, oldukça şok oldum. Saf hız açısından, Cloudways'in başparmakları yukarıda.

Kullanım kolaylığı​

Sistem, ortalama bir kişinin kullanması için çok karmaşıksa, dünyanın en iyi altyapısına sahip olmak yardımcı olmaz. Bu nedenle kullanılabilirlik, web barındırmanın önemli bir yönüdür. Ne yazık ki, birçok kullanıcı bunu bir kenara atıyor ve performansa veya ücretsiz ürünlere odaklanıyor.

A2 Barındırma Kullanım Kolaylığı​

A2 Hosting, ön sayfalarına geldiğiniz andan itibaren müşteri yolculuğunu bir esinti haline getirir. Web sitelerinde kolayca gezinilebilir ve satış desteği harika bir deneyim sunarak ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmenize yardımcı olur.
Buraya göç ediyorsanız, bir bilet gönderin ve ekipleri web sitenizi bir kedinin iki kez sallanmasından daha hızlı hareket ettirecektir.
VPS planları, çoğu web sitesi sahibinin kolayca idare edebilmesi gereken çok tanıdık cPanel sisteminde çalışır. Ancak, A2 Hosting'deki cPanel'in VPS sürümünün biraz soyulmuş olduğunu bilmelisiniz . Örneğin, herhangi bir kaynak izleme özelliği içermezler. Tek başvurunuz, New Relic gibi harici bir sunucu izleme hizmetine başvurmak .

Cloudways Kullanım Kolaylığı​


Cloudways kontrol paneli

Cloduways, güçlü bir yönetim panosu sunar
Cloudways sistemi tescillidir, ancak işleri yönetmenin ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. Geçiş için bile, WordPress web siteleri için içerdikleri otomatik araç hızlı ve kusursuz çalışır. Dört web sitesini iki farklı Cloudways sunucusuna taşımak birkaç dakikamı aldı.
Yönetim panosu iyi bölümlere ayrılmıştır ve ihtiyaç duyulan en güçlü özelliklere kolayca erişmenizi sağlar. Bu, sunucu yeniden başlatmalarından yedekleme ve paket yönetimi ve yapılandırmasına kadar uzanır. GUI kontrol panellerine alışmış herkes için yeterince kolaydır.

Müşteri desteği​

Bir web sitesine ev sahipliği yapıyorsanız, bir süre sonra müşteri desteğiyle ilgilenmeniz gerekeceğini garanti edebilirim. Farklı şirketler farklı seviyelerde destek sunar, ancak kritik olan sorun, sorunlarınızı hemen çözüp çözemeyecekleridir.

A2 Hosting Müşteri Desteği​

A2 Hosting, müşteri desteği söz konusu olduğunda çeşitli bir ekibe sahiptir. İki yıldan fazla bir süredir onların müşterisi olarak, iyi ve kötü ile etkileşime girdim. İyi olanlar sorunlarınızı hızlı ve etkili bir şekilde çözecektir.
Ne yazık ki, kötü sizi sinirli ve kızgın bırakacak. Bir keresinde, e-postaları doğru okumayan ve sorunu kendim çözmek için çalışan bir destek temsilcisinden vazgeçtiğimi hatırlıyorum. Olumsuz bir destek incelemesi, durumu, kötü deneyimimden küçümseyen bir şekilde pişmanlık duyan bir destek yöneticisine iletti.

Cloudways Müşteri Desteği​


Trustpilot kullanıcılarının Cloudways'deki incelemeleri.

Trustpilot kullanıcılarının Cloudways'deki incelemeleri.
Cloudways'de müşteri desteği ihtiyacını henüz deneyimlemedim, bunun yerine diğerlerinin söyledikleri için hava dalgalarını trolledim. Trustpilot incelemeleri, çoğu kullanıcının Cloudways'den (%89) memnun olduğunu ve az sayıda kullanıcının yavaş destek bileti çözünürlüğünden şikayet ettiğini belirtti.

Planlar ve Fiyatlandırma: A2 Hosting vs Cloudways​

Hem A2 Hosting hem de Cloudways, ihtiyaç duyulan kaynaklara göre ölçeklenen benzer fiyatlandırma modelleri sunar. Temel fark, Cloudways fiyatlarının seçtiğiniz altyapı ortağına bağlı olarak biraz değişmesidir.

A2 Barındırma VPS Planları ve Fiyatlandırma​


A2 Hosting Yönetilen VPS Fiyatı

A2 Hosting üzerindeki en ucuz Yönetilen VPS hala oldukça pahalı
A2 Hosting'de yönetilen VPS planları pahalıdır. Onları tarif etmenin başka yolu yok. Düşük kapasiteli VPS sunan bazı VPS sağlayıcılarının aksine, A2 Barındırma Tarafından Yönetilen VPS'deki minimum özellikler 2 CPU çekirdeği, 4 GB RAM ve 150 GB SSD depolama alanından başlar.
Paylaşılan barındırma bağlamında buna aldanmayın. Bu kaynaklar yalnızca sizin kullanımınıza adanmıştır. Bu, buradaki minimum Yönetilen VPS planını toplam kapasitede fevkalade güçlü kılar.
Ancak, bu kapasitenin bir bedeli vardır ve A2 Hosting'de bulabileceğiniz en düşük, 36 aylık bir sözleşme imzalamak isteyen yeni kayıtlar için ayda 33,99 ABD dolarıdır. Bu, 1.200 doları aşan bir ilk fatura anlamına gelir - her ne olursa olsun çok yüksek bir ücret.

A2 VPS Barındırma Planları​

Özellikler / Planlarpist 1pist 2pist 4
RAM1 GB2 GB4 GB
SSD Storage150 GB250 GB450 GB
CPU Cores124
Root AccessYesYesYes
Price$4.99/mo$7.99/mo$9.99/mo

Cloudways Fiyatlandırması​


Cloudways fiyatlandırması

Cloudways fiyatlandırması, kaynak sağlama ve altyapı sağlayıcısına göre değişir
Birçoğu, Yönetilen Bulut barındırmayı pahalı olarak değerlendirir, ancak Cloudways planları çok mütevazı bir ayda 12 ABD dolarından başlar. Doğal olarak, siz daha fazla kaynak ekledikçe bu artar. Google Cloud veya Amazon Web Services gibi premium sağlayıcılardan birini seçerseniz, fiyatlar ayda 30 dolardan başlayacak.
Yine de Cloudways'in ölçeklendirilmesi çok kolaydır. Kontrol panelindeki ayarlarınızı değiştirmeniz sadece biraz zaman alır. İşin püf noktası, ölçeği küçültmenin o kadar basit olmadığı (Google veya Amazon'u tercih etmediğiniz sürece) ve site klonlama konusunda biraz teknik incelik gerektirmesidir.
Cloudways, kullandığın kadar öde hizmetidir, bu nedenle barındırma ücretlerinizi önceden ödemenize gerek yoktur. Her ay size fatura keserler ve dosyadaki ödeme kartınızdan veya (varsa) Cloudways bakiyesinden düşerler.

Bulut Yolları Planları​

DigitalOcean (DO)Bulut yolları + YAPVultr
Plan 1$5/mo$10/mo$5/mo
Plan 2$10/mo$22/mo$10/mo
Plan 3$20/mo$42/mo$20/mo

Karar: Cloudways'i mi yoksa A2 Hosting'i mi Seçmelisiniz?​

Kaynaklar pahalıdır, ancak gerçek şu ki çoğu insan bu kadar fazlasına ihtiyaç duymayacaktır. Web siteniz sağladığınız kadar kaynak tüketiyorsa, bir yerlerde bir şeyler yanlıştır. Cloudways'deki test web sitem aylık 26 ABD doları planında çalışıyor ve aylık ortalama 50 bin benzersiz ziyaretçi trafiği görüyor.
Yine de, eskiden ödediğimin yaklaşık yarısına mal olmasına rağmen, önceki A2 Hosting VPS planımdan daha iyi performans gösteriyor. Hızlı ve sağlam bir barındırmaya ihtiyacınız varsa, Cloudways'i şiddetle tavsiye ederim. “ Bulut Barındırma ” tarafından aldanmayın . Cloudways platformu o kadar basittir ki neredeyse herkes onu kullanabilir.
 
Pek yurt dışı firmaları takip etmem, ben param dışarı çıkmasıncılardanım:) .Ama iyi bir konu hakkında yazmışsın bu tarz olaylara takılanlar rahatlıkla karşılaştırmayı buradan yapabilir. Kendilerine uygun olanı seçerler diye umuyorum.
 
Pek yurt dışı firmaları takip etmem, ben param dışarı çıkmasıncılardanım:) .Ama iyi bir konu hakkında yazmışsın bu tarz olaylara takılanlar rahatlıkla karşılaştırmayı buradan yapabilir. Kendilerine uygun olanı seçerler diye umuyorum.
konu eski yeniden incelenip güncellenmesi lazım
 
Geri
Üst